NPO – Národní plán obnovy, Digitální podnik – I. Výzva

NPK, a.s., digitální podnik 1

• Registrační číslo CZ.31.2.0/0.0/0.0/22_014/0005770

Předmětem projektu je realizace dvou opatření, která podpoří zvýšení digitální úrovně podniku prostřednictvím zásadní změny celkového výrobního postupu. Část projektu MDR je pokračováním v procesu digitalizace NPK, a.s. a týká se digitalizace celoživotního cyklu zdravotnických prostředků jako součásti strategie digitalizace v NPK, a.s.. Část projektu IS SW ZDS spočívá v digitalizaci procesů zdravotnické dopravní služby (ZDS), kterou NPK, a.s. poskytuje na území Pardubického kraje.

Cílem projektu je digitalizace procesů žadatele, přičemž realizací části projektu MDR je očekáváno zefektivnění obrátky zdravotnických prostředků, upřesnění kontroly distribuce a spotřeby prostředků. Realizací této aktivity dojde ke splnění legislativní povinnosti a nedojde ke zvýšení provozních nákladů NPK, a.s.. V rámci části projektu IS SW ZDS se jedná o rozšíření o nové moduly souhrnně označitelné jako modul žádanky a modul dispečer, které umožní vytvoření elektronické žádanky a nahradí papírové plánování a řízení dopravy. Očekávaným přínosem je snížení prázdných (režijních) jízd, navýšení spojených jízd s více pacienty, zrušení úvazku administrativního pracovníka a zvýšení efektivity práce dispečera.

Projekt je v souladu se zaměřením specifického cíle D0.1 "Podpora digitalizace a využití nových technologií v podnikání" Národní RIS3 strategie.

Na koncepční a logistické úrovni je očekáváno, že zefektivnění logistických procesů a jejich propojení na existující informační systémy v oblasti nákupu povede k posílení celkové digitalizace v NPK, a.s., což bude mít za výsledek zvýšení efektivity a snížení potřeby nových skladových prostorů.

NPK, a.s. disponuje dvěma informačními systémy, na které nově digitalizované logistické procesy budou napojené. Prvním je informační systém QI, který slouží k elektronickému vyřizování procesu nákupu, druhým je informační systém KIS - klinický informační systém, který slouží klinickým potřebám včetně zaznamenávání spotřeby léčiv. V rámci předkládaného projektu budou oba informační systémy upraveny tak, aby v IS QI bylo možné administrovat přenos, zaznamenání a ukládání procesů příjmu, vydaní a distribuce zdravotnických prostředků a aby v KIS bylo možné administrovat přenos, zaznamenání a ukládání procesu spotřeby zdravotnických prostředků.

Rozšíření IS SW ZDS sice nemá přímý vliv na zdravotní péči, ale ovlivní péči navazující. Bude obslouženo větší množství pacientů, zkrátí se čekací doba na přistavení sanitního vozu, zjednoduší se vzájemná komunikace pacient/dispečer a pacient bude o termínu a času přepravy informován s větším předstihem.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Národního plánu obnovy.

Předpokládaný termín dokončení realizace projektu: 31. 8. 2024