Monika Štěpánková

Se synem na operaci. „Byla jsem mile překvapená přístupem personálu," říká Monika Štěpánková

Strach a obava. S takovými pocity mířila do Pardubické nemocnice Monika Štěpánková se svým 3,5letým synem Vojtěchem na operaci na dětskou chirurgii. „Ale to, jak se k synovi i ke mně choval veškerý personál, snad ani nejde popsat slovy. Byla jsem neskutečně mile překvapená,“ konstatovala Monika Štěpánková.

Se synem mohla být 24 hodin

„Se synem jsem jezdila už delší dobu na ambulanci. O jeho zdravotním stavu tu věděli vše, takže jsem vůbec nepřemýšlela o operaci jinde. V den nástupu, 29. 9. 2021, jsme chvilku museli hledat lůžkové oddělení dětské ambulance, ale sestřička nás navedla naprosto přesně. Po přijetí na oddělení už ty pocity byly lepší, i když obava o syna, aby vše dobře dopadlo, pochopitelně nepřešla úplně nikdy,“ svěřila se maminka 3,5letého Vojtěcha, která ocenila, že se synem mohla být nepřetržitě 24 hodin. „Byl klidný, po příjmu na oddělení si hrál v herničce. Nepopírám, ptal se, proč tam jsme. Ale sestřičky mu daly dárky hned po příjmu, tak byl rád,“ uvedla Monika Štěpánková.

Přístup personálu byl lidský a milý

„Přístup veškerého personálu oddělení byl neuvěřitelně lidský a milý. Před operací syna jsem dostala přesné informace, jak bude probíhat a co se bude se synem dít. Pak jsem s ním šla až do předsálí operačních sálů. Samozřejmě plakal, ale mohla jsem být s ním a jít až skoro na sál,“ líčila maminka, podle níž se samotná operace odehrála celkem rychle. „I když i pro mě, jako pro matku, to bylo náročné. Ale personál byl moc ochotný, hodný a ve všem mi pomáhal. Hlavně po psychické stránce,“ dodala Monika Štěpánková.

Všichni byli úžasní. Díky za to!

„Syn občas dával všem zabrat, včetně mě, ale všichni byli úžasní. Doktoři a sestry se ani jednou nezlobili, když třeba tolik nespolupracoval, jak by bylo potřeba. Moc bych chtěla poděkovat i klukům sanitářům. Hodně nám pomáhali a měli velkou trpělivost. Syn si je oblíbil,“ podotkla maminka Vojtěcha, která byla s péčí v Pardubické nemocnici velmi spokojená. „Tuto zkušenost hodnotím z hlediska péče po všech stránkách kladně. Když zpětně přemýšlím, není opravdu nic, co bych chtěla vytknout. Vše bylo naprosto v pořádku a personálu na oddělení i ambulanci ještě jednou děkuji za trpělivost s naším synem,“ uzavřela Monika Štěpánková.