Lucie Koblížková

„Měli jsme strach,“ komentovala první záchvat laryngitidy maminka malé holčičky Lucie Koblížková

„Měli jsme především strach,“ vzpomíná na noc z pátku 12. na sobotu 13. listopadu roku 2021 Lucie Koblížková, když její tehdy tříměsíčKoblizkova Luciení dcera měla svůj první záchvat laryngitidy. Ta patří mezi onemocnění, kterých se rodiče často bojí, protože jejich projev může být i děsivý. Mnohdy jde o štěkavý kašel doprovázený sípáním.

Nová situace, kterou neuměli zhodnotit

„Byla to pro nás nová situace. Doma jsme ji neuměli zhodnotit,“ přiznává Lucie Koblížková, kterou společně s dcerou převezla záchranná služba na dětskou pohotovost v Pardubické nemocnici.

„Jak jsem vděčná za lékaře, kteří po půlnoci přijeli, tak bych chtěla poděkovat i doktorům a sestrám, kteří se dceři věnovali v nemocnici v noci i dopoledne na následné kontrole,“ říká maminka tehdy tříměsíční holčičky.

„Podle zprávy z noci se jedná o doktora Jiřího Pecha a sestru Markétu Maškovou a podle zprávy z dopolední kontroly jde o doktorku Jaroslavu Chlapkovou a sestřičku, která sloužila s ní,“ doplňuje Lucie Koblížková.

Poděkování za lidský přístup a empatii

„Dceři byla z mého pohledu poskytnuta adekvátní péče a citlivé vyšetření. Mně byly podány srozumitelné informace a doporučení, a to i ve formě letáku. Především ale děkuji za lidský přístup a empatii, kterou s námi zdravotníci měli,“ uvádí maminka, která přeje nemocnici co nejvíce takových zaměstnanců a těm zase, aby je práce stále naplňovala.

„I s ohledem na covidovou dobu, přetížení nemocnic, a tím i zvýšení náročnosti práce všech zdravotníků bych jim chtěla ještě jednou poděkovat,“ uzavírá Lucie Koblížková.