Hedvika a Tomáš Nixovi

Tříměsíční dcera měla zásadní potíže s dýcháním. Stav Sárinky se rychle zhoršoval a musela na JIP

Začátek roku 2021 nezačal pro rodinu Nixových zrovna vesele. U tehdy tříměsíční dcery Hedviky a Tomáše Sáry se projevily zásadní obtíže s dýcháním.

Stav Sárinky se rychle zhoršoval

„S dcerou jsem musela být přijata na JIP dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice. Šlo o příjem urgentní. Stav Sárinky se rychle zhoršoval,“ popisovala maminka Hedvika a dodala, že příčina prý nejprve nebyla zřejmá. „Během několika málo hodin provedli lékaři různá vyšetření, našli příčinu a zahájili léčbu,“ poznamenala Hedvika Nixová.

„Protože byl předpoklad dalšího zhoršování, bylo rozhodnuto o převozu na vyšší pracoviště. Naštěstí se tato prognóza nenaplnila, ale moc si ceníme tohoto kroku,“ shodli se manželé Nixovi.

„Děkujeme i za způsob, jak se mnou lékaři komunikovali. Jasně mi sdělovali, co se se Sárinkou děje,“ podotkla Hedvika Nixová.

Léčba hodně brzy zabrala

Nasazená léčba naštěstí hodně brzy zabrala. „Za pár dní jsme se z vyššího pracoviště opět vrátily do Orlickoústecké nemocnice na doléčení a za dalších pár dní jsme mohly domů,“ oddychla si maminka Sárinky.

Velmi milým překvapením pro ni bylo, že za nimi do Orlickoústecké nemocnice měl možnost přijet na návštěvu manžel. „Je mi jasné, že v covidové době je to pro nemocnici velké riziko. Nicméně pro nás, i pro tu malinkou Sáru, bylo setkání velice radostnou a osvěžující událostí,“ svěřila se Hedvika Nixová.

„Děkujeme celému týmu za profesionální péči a moc milý přístup,“ uzavřeli manželé Nixovi.