Díky unikátní operaci v Pardubické nemocnici sportuji bez omezení, říká Josef Cach

 „Jsem amatérský sportovec. Rád běhám a lezu. Právě při lezení jsem měl úraz. Roztříštila se mi patní kost. Přiznám se, že jsem se obával toho, jak budu dál fungovat. Bál jsem se hlavně, jestli si ještě někdy budu moct zaběhat nebo si Cachněkde jet zalézt,“ konstatoval Josef Cach, který byl v pořadí druhým pacientem v Pardubické nemocnici, jehož operoval úrazový chirurg Martin Pompach svou vlastní metodou, při níž využívá unikátní implantát – patní hřeb.

Operace novou výjimečnou metodou

„Při rozhovoru s doktorem Pompachem mě zaujalo, jakým postupem se nově s kolegy rozhodli operovat patní kost a rád jsem svolil k operaci touto novou výjimečnou metodou. Ocenil jsem také, že jsem byl od pana doktora velmi dobře informován o tom, co mě čeká,“ uvedl Josef Cach.

Všechno naštěstí dobře dopadlo

„Uvědomoval jsem si, jak je to pro mě důležitá operace. Naštěstí všechno dobře dopadlo. Už od té doby uplynulo 10 let a pata je úplně v pohodě. Žádné problémy nemám, bolesti necítím. V podstatě by se dalo říct, že už ani nevnímám, že jsem v minulosti nějakou potíž s patou měl. Dnes mohu normálně sportovat, běhat a lézt bez omezení. A to je skvělé,“ podotkl Josef Cach, jemuž unikátní implantát pomohl stejně jako řadě dalších pacientů po celém světě.