Babička dostala na neurologické pohotovosti Litomyšlské nemocnice úžasnou péči

 „V noci z neděle 7. na pondělí 8. 11. 2021 se mé babičce Ludmile Novotné náhle zhoršila stabilita těla a zničehonic upadla. Protože má za sebou tři cévní mozkové příhody a jejich hlavním příznakem byl pád nebo úplná nestabilita, rozhodli jsme se raději zajet na neurologickou pohotovost do Litomyšlské nemocnice, aby se tam na babičku podívali,“ popisoval dramatické chvíle Adam Kruml.

„Při příjezdu do nemocnice se nás ujaly dvě sestřičky. Byly moc hodné a ochotné. Pak se na ambulanci dostavila paní doktorka Inna Paťchová, která babičku začala ihned vyšetřovat. Měla moc milý, empatický přístup,“ konstatoval Adam Kruml.

„Po základním vyšetření paní doktorka rozhodla, že udělá babičce CT mozku, kompletní krevní rozbor, dá vykapat infuzi a nechá si v nemocnici babičku na pozorování do rána,“ podotkl vnuk Ludmily Novotné. „CT naštěstí dopadlo dobře a babička byla ráno z nemocnice propuštěna. Když jsme si pro ni přijeli, tak nás paní doktorka pečlivě o všem informovala a doporučila další postup léčby. Také babičce zajistila ambulantní vyšetření na kardiologické ambulanci,“ dodal Adam Kruml. „Babička a celá naše rodina moc děkujeme za úžasnou péči,“ uzavřel.