„Po druhém porodu se mi zahojily šrámy na těle a hlavně na duši," říká maminka Jonáše Marie Novotná 

Na svůj první porod v roce 2018 nevzpomíná Marie Novotná ráda. „Byl traumatický,“ přiznává žena, která si pro ten druhý vybrala jinou porodnici než tehdy. Tentokrát padla volba na tu pardubickou.

Porodila přirozeně a podle svých představ

„Jsem moc ráda, že jsem zvolila právě toto místo a že jsem měla to štěstí rodit s porodní asistentkou Petrou Pospíšilovou. To je skutečně člověk na svém místě,“ potvrzuje Marie Novotná.

„Petra je naprostý anděl. Díky ní a jejímu přístupu, zkušenostem a lásce k vykonané práci se mi podařilo porodit přirozeně a naprosto podle mých představ,“ zdůrazňuje maminka Jonáše. Ten přišel na svět 9. března roku 2021.

Byla vyčerpaná a chtěla utéct ze sálu

Nešlo přitom o jednoduchý porod. Kvůli komplikacím na jeho konci byli přivoláni lékaři Markéta Flíglová a Jindřich Göbel. „Od obou jsem se dočkala jen a pouze laskavých, podporujících slov, ačkoliv jsem v závěru už byla totálně vyčerpaná a měla jsem chuť utéct jim ze sálu," přiznává Marie Novotná.

„Paní doktorka Flíglová mě i přijímala. S nikým tak vřelým a respektujícím jsem se ve zdravotnictví ještě nesetkala. Vše mi vysvětlila, před i po porodu, probrala se mnou můj porodní plán. Sdělila mi, co bylo potřeba. Po porodu se o mě starala opět laskavě a neskutečně lidsky,“ dodává maminka Jonáše.

Navzdory komplikacím má krásné vzpomínky

„I navzdory komplikacím, které nastaly, mám z tohoto dne i porodu jen dobré pocity a krásné vzpomínky,“ svěřuje se Marie Novotná, která ocenila rovněž péči sestřiček z dětského oddělení i oddělení šestinedělí. „A to zejména Ivy Stauberové a Jarči Katrňákové,“ doplňuje.

„Sestry z gynekologického oddělení byly také všechny moc milé, hlavně sestra Růženka. Neuvěřitelně pozitivní člověk, podotýká Marie Novotná.

Vrátila se ztracená důvěra v lékaře

„Děkuji všem za respekt mého porodního plánu, snahu ve všem mi vyhovět, za to, že mi celý personál důvěřoval jako matce a nikdo mě nenutil do ničeho, co jsem nechtěla. Vždy mi pouze byly nabídnuty možnosti, rady a pomoc a konečné rozhodnutí bylo na mně,“ oceňuje celkový přístup personálu.

„Díky této zkušenosti se mi vrátila ztracená důvěra v lékaře. Zahojily se mi šrámy na těle a hlavně šrámy na duši,“ uzavírá maminka Jonáše.