Hejtman Netolický: Centrální příjmy jsou prioritou krajského zdravotnictví

5. února 2015

Po úspěšně zvládnuté fúzi a vzniku společnosti Nemocnice Pardubického kraje a. s., která byla předpokladem pro rozvoj celého systému krajského zdravotnictví, přichází nyní na řadu také problematika investic do rozvoje akutní péče. Proto je dle mého názoru nezbytné vybudovat centrální příjmy v jednotlivých zdravotnických zařízeních. Moderní zdravotnictví je nastaveno tak, že na centrální příjem je dovezen pacient, který je poté vyšetřen odborným lékařem a nemusí složitým způsobem vyhledávat příslušný příjem na jednotlivých odděleních.

Nemocnice se spojily, projekt jejich stabilizace pokračuje

27. ledna 2015

Pardubice – Na závěrečném semináři zhodnotilo vedení Pardubického kraje spolu s vedením společnosti Nemocnice Pardubického kraje, zástupci poradenské firmy KPMG a členy Monitorovacího výboru nedávno dokončený proces fúze nemocnic. Spolupráce na tomto úkolu končí, v nastávajícím období musí společnost doladit nové systémy a organizaci práce. „Měřitelné výsledky můžeme očekávat do dvou až čtyř let," uvedl 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

XIII. celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí

18. ledna 2015

Třináctý ročník má před sebou celostátní kongres České společnosti pro léčbu rány s mezinárodní účastí, jehož spolupořadateli jsou Nemocnice Pardubického kraje, a. s. a Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Uskuteční se ve dnech 22. a 23. ledna 2015 v kongresovém centru pardubické Univerzity. Letošní pokračování nese podtitul „Mezioborová spolupráce při léčbě ran a kožních defektů" a koná se pod záštitou hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a rektora Univerzity Pardubice Miroslava Ludwiga.

Podařilo se. Pardubický kraj má statut centra vysoce specializované onkologické péče

7. ledna 2015

Po mnohaletém úsilí se Pardubický kraj zařadil do sítě špičkových onkologických center. Oficiálně mezi ně již patří Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje, které tvoří dva spolupracující subjekty Nemocnice Pardubického kraje, a. s., a Multiscan, s.r.o. Na základě rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví ČR mu byl udělen statut centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé do konce roku 2019.

Prvním miminkem roku 2015 je holčička Elen

3. ledna 2015

Deset dětí, pět holčiček a pět chlapečků, se narodilo na Nový rok v porodnicích nově vzniklé společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a.s. Vůbec prvním dítětem roku 2015 narozeným v Pardubickém kraji byla holčička Elen, která přišla na svět v pardubické porodnici. Elen se narodila v 1.30 hod. Po narození měřila 50 centimetrů a vážila 3590 gramů. Narodila se Evě Chmelařové z Dašic, která již doma má jednoho syna.

Pět nemocnic v kraji začíná společnou cestu

31. prosince 2014

Se začátkem roku 2015 se na mapě poskytovatelů zdravotní péče objeví nový subjekt. Sloučením pěti nemocnic akutní lůžkové péče vzniká nástupnická organizace Nemocnice Pardubického kraje, a. s., která bude k 31. prosinci 2014 zapsána v obchodním rejstříku. Nová společnost s ročním obratem více než 3,5 miliardy korun a se zhruba 4500 zaměstnanci se bude svou velikostí řadit mezi desítku největších nemocnic v zemi.