Zákaz návštěv na všech odděleních Nemocnice Pardubického kraje

2. února 2015
Na základě rozhodnutí generálního ředitele Nemocnice Pardubického kraje, a. s. Tomáše Gottvalda byl vyhlášen zákaz návštěv. Toto opatření platí od pondělí 2. února 2015 až do odvolání pro všechna oddělení všech pěti pracovišť Nemocnice Pardubického kraje, a. s.

„Důvodem zákazu návštěv je strmý nárůst chřipkových onemocnění v minulém kalendářním týdnu a nárůst pacientů hospitalizovaných s chřipkou, který svědčí o počínající chřipkové epidemii," uvedl generální ředitel Gottvald a dodal: „Jde o preventivní opatření proti hromadnému šíření chřipky v prostředí nemocnic. Bude ukončeno neprodleně po zlepšení epidemiologické situace."

Zákaz návštěv z důvodu z důvodu zvýšeného výskytu respiračních infekcí včetně chřipkových onemocnění byl v Chrudimské nemocnici vyhlášen již 14. ledna 2015. Dnešním dnem se toto preventivní opatření rozšířilo i na další čtyři pracoviště Nemocnice Pardubického kraje, tzn. na Pardubickou, Orlickoústeckou, Litomyšlskou a Svitavskou nemocnici.

Mgr. Dušan Korel