Problémy s hlasem není radno podceňovat. Objednejte se při příležitosti Světového dne hlasu na vyšetření

14. dubna 2021

Hlas je klíčovým prostředkem komunikace, proto je potřeba o něj náležitě pečovat. Dobrou příležitostí, kdy se na něj zaměřit, může být Světový den hlasu. Ten se bude konat v pátek 16. dubna 2021 a již tradičně se k němu připojí i Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice, která nabídne možnost objednání k bezplatnému preventivnímu vyšetření.

Až bude po covidu, vrátím se do Keni, plánuje zdravotní sestra z Pardubic

12. dubna 2021

Jiřinou Špelinovou jen tak něco neotřese. Praktikovala válečnou medicínu, když pomáhala po vlnách tsunami na Srí Lance. Jako zdravotnice pomáhala i ve vypálených vesnicích v Keni, zažila i stav po teroristickém útoku. Nyní takřka půl roku bojovala se svým týmem v první linii proti koronaviru. Za 31 let co pracuje v Pardubické nemocnici, patřilo toto každodenní setkávání s těžkými případy nákazy k těm nejnáročnějším.

Nemocnice ruší stav hromadného postižení osob

30. března 2021

Necelý měsíc poté, co byl na území Pardubického kraje vyhlášen stav hromadného postižení osob, rozhodlo představenstvo Nemocnice Pardubického kraje o jeho zrušení. Důvodem je objektivně klesající zátěž a celkový pozvolný pokles trendu nově hospitalizovaných pacientů. Situace na standardních odděleních se tak začíná postupně stabilizovat, minimálně co do počtu hospitalizovaných. V intenzivní péči zůstává i nadále vážná.

Nemocnice Pardubického kraje dnes v 16 hodin vyhlásila z důvodu nedostatku zdrojů stav hromadného postižení osob

2. března 2021

Dnes ve 14.53 informoval krajský koordinátor intenzivní péče a zároveň primář oddělení ARO Pardubické nemocnice Jiří Pařízek představenstvo společnosti o tom, že ve čtyřech z pěti krajských nemocnic došlo k vyčerpání lůžek intenzivní péče. Představenstvo společnosti proto rozhodlo o vyhlášení stavu hromadného postižení osob, a to bezodkladně od 16.00.

Jak bojovat se stresem? Zachovat si nadhled a naučit se relaxovat, říká psycholog Jan Bažant

23. února 2021

Zdravotníci i mnozí lidé nejen z oblasti zdravotnictví, ale i dalších profesí, zažívají v posledních měsících tlak, kterému nikdy dříve nečelili. Pandemie přinesla nové úkoly a pracovní i mimopracovní situace, na které bylo nutné rychle reagovat. Zvládání takového tlaku není jednoduché a každý ho může prožívat jinak. O tom, co je to stres a jak se s ním můžeme vypořádat pohovořil vedoucí psycholog oddělení klinické psychologie Pardubické nemocnice Mgr. Jan Bažant. „Pojem stres je dnes trochu takový ‚buzzword' – hodně se o něm mluví, což vede k tomu, že se přestane vnímat jako ohrožující věc. Stres ale může být závažnou záležitostí, kterou je potřeba řešit.“