Geriatrie: Medicínsky komplexní obor, který pomáhá nejen pacientům, ale i jejich rodinám

16. května 2022

Geriatrické centrum Pardubické nemocnice je pracoviště s jednou z nejdelších tradicí v tomto oboru v Česku. Poskytuje komplexní péči o seniory, a to jak v ambulantní, tak lůžkové složce, tedy na lůžkách akutních i následných. Právě geriatrie je jedním z mála medicínských oborů, který stále nabízí lékařům náhled na pacienta jako na celek. „Práce v geriatrii poskytuje možnost pracovat v obrovském medicínském rozsahu – to pak z lékařů dělá šikovné pracovníky v celkovém náhledu na pacienta s uměním kombinovat jednotlivé obory a diagnózy,“ říká primář geriatrického centra Ivo Bureš.

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Perioperační sestry: Je to krásná, zodpovědná a nestereotypní práce, shodují se

9. května 2022

Jsou více než pravou rukou operatéra, znají každý operační nástroj, a pokud je při operačním výkonu cokoli potřeba, vždy vědí, kam sáhnout – řeč je o perioperačních sestrách. Vrchní sestra a staniční sestra centrálních operačních sálů Pardubické nemocnice přibližují svou práci, ale i to, jak probíhá v tak zodpovědné práci zaškolování nováčků. A jak vlastně vypadá běžný den perioperační sestry?

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.