Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

30. září 2022

S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.

Co napáchal covid-19 v souvislosti s plísňovými onemocněními?

22. září 2022

Co napáchal covid-19 v souvislosti s plísňovými onemocněními? „Potvrdilo se, že mnoho pacientů, kteří byli pozitivní na nemoc covid-19, mělo také plísňová onemocnění. Zvláště pak ti, kteří trpí také jiným závažným onemocněním,“ prohlásil Karel Mencl, lékař Oddělení klinické mikrobiologie Pardubické nemocnice na VI. krajském mezioborovém mikrobiologicko-infektologickém semináři.

Rekonstrukce jednotek intenzivní péče ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje

15. září 2022

Ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje rekonstrukce intenzivní péče a ARO. „Jde o modernizaci stávajících prostor, která umožní sdružení všech jednotek intenzivní péče do těsného sousedství. Díky tomu bude moct zdravotnický personál sdílet specializované vybavení a dojde ke zlepšení kvality poskytované péče,“ vysvětlil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.