Prvním miminkem roku 2015 je holčička Elen

3. ledna 2015
Deset dětí, pět holčiček a pět chlapečků, se narodilo na Nový rok v porodnicích nově vzniklé společnosti Nemocnice Pardubického kraje, a.s. Vůbec prvním dítětem roku 2015 narozeným v Pardubickém kraji byla holčička Elen, která přišla na svět v pardubické porodnici. Elen se narodila v 1.30 hod. Po narození měřila 50 centimetrů a vážila 3590 gramů. Narodila se Evě Chmelařové z Dašic, která již doma má jednoho syna.

Krátce po Elen přišla na svět další holčička. V 1.39 hod. se Markétě Slaninové z Nového Jičína v orlickoústecké porodnici narodila dcera Eliana, která při narození vážila 3530 gramů.

V pardubické porodnici se na Nový rok narodily celkem čtyři děti. Po Elen následovali tři chlapečci – Janek, Vilém a František. Janek byl prvním klukem narozeným v novém roce v Pardubickém kraji. Narodil se ve 13.46 hod. Při narození vážil 3820 gramů a měřil 50 centimetrů.

Rovněž v orlickoústecké porodnici se v první den nového roku narodily čtyři děti. Po Elianě přišly na svět ještě další dvě holčičky a po nich chlapec.V chrudimské porodnici se 1. ledna narodily dvě děti. První byla Anička, která přišla na svět v 9.45 hodin. Vážila 4270 gramů a měřila 52 centimetrů. Její maminka Aneta Cudráková je z Vysokého Mýta. Po Aničce se v 15.11 hod. narodil chlapeček Marek.Pouze ve svitavské porodnici v úvodní den nového roku neproběhl žádný porod.

První narozené děti roku 2015 v Pardubickém kraji, holčičku Elen a chlapečka Janka, v příštích dnech již tradičně navštíví hejtman Martin Netolický. Domů jim přiveze finanční dar a hračku.V roce 2014 se ve čtyřech porodnicích Pardubického kraje narodilo celkem 4762 dětí. Nejvíce jich bylo v Pardubicích – 1516. V Ústí nad Orlicí přišlo na svět 1349 dětí, v Chrudimi 1132 a ve Svitavách 765. V roce 2013 byl počet narozených dětí v kraji 4749 a v roce 2012 to bylo 4482.

Mgr. Dušan Korel
Tiskový mluvčí Nemocnice Pardubického kraje, a.s.