Pardubická a Chrudimská nemocnice mají nové ředitele

17. března 2015
Dvě pracoviště Nemocnice Pardubického kraje mají nové ředitele. Na základě výsledku výběrového řízení a po projednání v Radě Pardubického kraje do pozice ředitelky Pardubické nemocnice nastoupí ing. Ivana Urešová, MBA. V čele Chrudimské nemocnice bude stát MUDr. Vladimír Kučera.

„Do výběrových řízení na funkci ředitele dané nemocnice se přihlásili vždy dva kandidáti. Výběrová komise na základě předložených koncepcí rozvoje nemocnice doporučila Ivanu Urešovou a Vladimíra Kučeru. Po projednání na valné hromadě společnosti jejich jmenování schválilo představenstvo,“ uvedl Tomáš Gottvald, předseda představenstva Nemocnice Pardubického kraje.

Oba postupně přebírají pracovní agendu, oficiálně do svých pozic nastoupí 1. dubna. Ředitelem Pardubické nemocnice byl do loňského roku Tomáš Gottvald, Chrudimskou nemocnice vedl Vladimír Ninger. Oba byli v závěru roku jmenováni do představenstva Nemocnice Pardubického kraje s tím, že na jejich dosavadní pozice bude vypsáno výběrové řízení. Do oficiálního oznámení jeho výsledků a nástupu nových ředitelů byli dočasně pověřeni řízením obou nemocnic.