Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje naočkovala už 1900 dětí

22. července 2021

V pěti očkovacích místech Nemocnice Pardubického kraje bude do konce týdne naočkováno více než 1900 dětí, na příští týden je v systému připraveno dalších 1000 míst. Nemocnice se tak snaží průběžně reagovat na poptávku po očkování ve věkové skupině 12–15 let. Vzhledem ke změně v organizaci „fronty“ už budou mít rychlejší přístup k vakcíně i nejmladší ročníky, které nebudou přeskakovat starší děti.

Vzdělávání v nemocnicích během pandemie? Stovky studentů na praxích i on-line veletrhy

19. července 2021

Uplynulý školní rok byl v mnoha ohledech netradiční. Změny spojené s pandemií se přímo dotkly nejen žáků, studentů a učitelů, ale i všech, kteří mají, co dočinění se vzděláváním jako takovým. A dotkly se i Nemocnice Pardubického kraje (NPK) jako instituce, která se věnuje vzdělávání svých zaměstnanců z řad lékařského i nelékařského personálu, nabízí možnost praxí studentům zdravotnických oborů nebo specializačních stáží pro odborníky.

Jedna z dominant Pardubické nemocnice jde k zemi. Bourá se starý komín

12. července 2021

Sraz nebo kafe u komínu si už v Pardubické nemocnici nedáte. V úterý 13. července rozebere stavební bagr i zbývající část původně 38metrové stavby dokončené v rámci přestavby nemocnice ve 30. letech minulého století. Kdysi elegantní technické řešení na ohřev užitkové vody se během desetiletí stalo důležitým orientačním bodem, jehož podoba se měnila v závislosti na panujícím ročním období. Teď půjde k zemi. Na jejím místě vyroste nový pavilon urgentní péče.

V Pardubické nemocnici dojde k významnému omezení parkovacích míst

21. června 2021

Přípravné stavební práce pro novou budovu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici jsou v plném proudu. Aktuálně se provádějí přeložky kabeláží, medicinálních plynů a kanalizace. V areálu se postupně uzavírají komunikace i parkovací plochy. V návaznosti na postup stavby se změní i průjezdnost nemocnicí, některé komunikace se zjednosměrní, jiné pro veřejnost úplně uzavřou.

Dodavatelé převzali staveniště, stavba století může začít

17. května 2021

V Pardubické nemocnici došlo v pondělí 17. května k předání staveniště nového centrálního urgentního příjmu. Nemocnici tak oficiálně čeká zahájení přípravných stavebních prací před samotnou stavbou moderního objektu. Pacienti a další návštěvníci nemocnice se proto musejí připravit na řadu omezení a komplikací, které se stavbou souvisejí. Nová nemocniční budova má vyrůst do konce roku 2023.

Smlouva podepsána. Největší investice v dějinách kraje může začít

3. května 2021

Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici je bez jakýchkoliv pochyb největší investicí Pardubického kraje za 21 let jeho existence. Důležitým krokem, který předchází samotnému zahájení stavby, je dnešní podpis smlouvy mezi zadavatelem a dodavatelem, tedy sdružením společností GEOSAN a PKS Stavby. Vítězná nabídka činí 1,652 miliardy korun, z toho až 500 milionů může kraj získat z programu REACT EU. Stavba by měla být hotová do konce roku 2023.