Místo Fabriky nemocnice, očkovací místo ve Svitavách se stěhuje

Místo Fabriky nemocnice, očkovací místo ve Svitavách se stěhuje
2. července 2021
Očkovací místo v budově svitavského Multikulturního centra Fabrika končí. Celý provoz se přesouvá do areálu Svitavské nemocnice, a to do prostor ambulance v přízemí budovy B. Od čtvrtku 8. července už musejí zájemci o očkování zamířit tam, a to včetně těch, kteří mají dostat druhou dávku. Fabrika k tomuto účelu přestane sloužit v pátek 2. července.

Očkovací místo čeká stěhování, nové prostory našlo v areálu Svitavské nemocnice, konkrétně v přízemí budovy B v prostorách, kde se až donedávna nacházelo odběrové místo pro antigenní testy. To teď veřejnost najde v nedaleké odběrové ambulanci v přízemí stejné budovy. Zájemci o očkování nebo antigenní testy tak najdou obě služby pohodlně v jedné budově.

Pro pacienty je poblíž nové adresy očkovacího místa připraveno několik možností parkování, všechny jsou dostupné v krátké vzdálenosti z ulice U Stadionu (viz přiložená mapka).

Další aktuality

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.