Dodavatelé převzali staveniště, stavba století může začít

17. května 2021
V Pardubické nemocnici došlo v pondělí 17. května k předání staveniště nového centrálního urgentního příjmu. Nemocnici tak oficiálně čeká zahájení přípravných stavebních prací před samotnou stavbou moderního objektu. Pacienti a další návštěvníci nemocnice se proto musejí připravit na řadu omezení a komplikací, které se stavbou souvisejí. Nová nemocniční budova má vyrůst do konce roku 2023.

Vzhledem ke skutečnosti, že dodavatel zahájí stavbu okamžitě, bude již od úterý 18. května částečně zahrazena stavební plocha, aby stavbaři mohli zahájit přípravné práce.

Pro pacienty a návštěvníky nemocnice z toho plyne omezení možnosti dopravy po nemocničním areálu a také omezení počtu parkovacích míst. Zábor stavební plochy postupně ztíží také přístup k některým budovám. Všechny příchozí i přijíždějící do areálu nemocnice tak prosíme o zvýšenou pozornost.

Přestěhované informace, pokladna a podatelna

Součástí plochy staveniště, které stavbaři přebrali, je mimo jiné budova číslo 15, v níž se donedávna nacházely informace, podatelna a pokladna. Všechny tyto provozovny se momentálně nacházejí v budově č. 13, v prostoru hlavního vjezdu do nemocnice z ulice Kyjevská, a to v průjezdu vedle vrátnice (vchod dveřmi vedle bankomatu).

Pacienti i návštěvníci zde najdou přesunuté také měničky na peníze a platební automat na regulační poplatky. Ostatní automaty zůstávají na původních místech (budova č. 8, 27 a 28).

O dalších souvisejících změnách vás budeme postupně informovat.