Dodavatelé převzali staveniště, stavba století může začít

Dodavatelé převzali staveniště, stavba století může začít
17. května 2021
V Pardubické nemocnici došlo v pondělí 17. května k předání staveniště nového centrálního urgentního příjmu. Nemocnici tak oficiálně čeká zahájení přípravných stavebních prací před samotnou stavbou moderního objektu. Pacienti a další návštěvníci nemocnice se proto musejí připravit na řadu omezení a komplikací, které se stavbou souvisejí. Nová nemocniční budova má vyrůst do konce roku 2023.

Vzhledem ke skutečnosti, že dodavatel zahájí stavbu okamžitě, bude již od úterý 18. května částečně zahrazena stavební plocha, aby stavbaři mohli zahájit přípravné práce.

Pro pacienty a návštěvníky nemocnice z toho plyne omezení možnosti dopravy po nemocničním areálu a také omezení počtu parkovacích míst. Zábor stavební plochy postupně ztíží také přístup k některým budovám. Všechny příchozí i přijíždějící do areálu nemocnice tak prosíme o zvýšenou pozornost.

 Přestěhované informace, pokladna a podatelna

Součástí plochy staveniště, které stavbaři přebrali, je mimo jiné budova číslo 15, v níž se donedávna nacházely informace, podatelna a pokladna. Všechny tyto provozovny se momentálně nacházejí v budově č. 13, v prostoru hlavního vjezdu do nemocnice z ulice Kyjevská, a to v průjezdu vedle vrátnice (vchod dveřmi vedle bankomatu).

Pacienti i návštěvníci zde najdou přesunuté také měničky na peníze a platební automat na regulační poplatky. Ostatní automaty zůstávají na původních místech (budova č. 8, 27 a 28).

O dalších souvisejících změnách vás budeme postupně informovat.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.