V Pardubické nemocnici dojde k významnému omezení parkovacích míst

21. června 2021
Přípravné stavební práce pro novou budovu centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici jsou v plném proudu. Aktuálně se provádějí přeložky kabeláží, medicinálních plynů a kanalizace. V areálu se postupně uzavírají komunikace i parkovací plochy. V návaznosti na postup stavby se změní i průjezdnost nemocnicí, některé komunikace se zjednosměrní, jiné pro veřejnost úplně uzavřou.

Pokračující stavební práce vedou k dlouhodobým změnám v organizaci provozu v areálu Pardubické nemocnice. Vzhledem k záboru stavební plochy dochází k úpravám značení, zjednosměrnění některých komunikací (viz mapa) a k úplné uzavírce těch, které jsou v blízkosti stavební jámy a které budou využívat pouze vozidla nemocnice, zdravotní dopravní služby nebo zdravotnické záchranné služby a stavby.

Na pacienty, jejich doprovod a klienty nemocnice pak bude mít výrazný dopad zejména výrazné omezení počtu parkovacích míst, a to hned od úterý 22. června, kdy v důsledku rozšiřování záboru stavební plochy dochází k úplnému uzavření štěrkového parkoviště, které bylo dočasně vybudováno v místě zbourané budovy č. 1.

Víme, že situace již není a ani v následujících měsících nebude komfortní. Abychom však minimalizovali případné potíže, prosíme veřejnost, aby po dobu stavby zvážila nutnost parkování v areálu nemocnice, a pokud je to v možnostech občanů, aby případně zvolili jinou variantu dopravy. Za způsobené komplikace se omlouváme.

Změny, které v areálu zatím nastaly

V souvislosti s výstavbou pardubického CUP již byla přestěhována pracoviště sídlící v budově č. 15. Informace, pokladna a podatelna a spolu s nimi také měnička a automat na regulační poplatky jsou přesunuty do nových prostor v přízemí budovy č. 13 naproti hlavní vrátnici.

Vstup do budovy neurologie je po dobu stavby umožněn z ulice Bokova z vnější strany areálu a je označen směrovými šipkami.

CUP Pardubická nemocnice

V nové budově centrálního urgentního příjmu se budou nacházet obory jako chirurgie, cévní nebo dětská chirurgie, traumatologie, ortopedie nebo třeba kardiologie či neurochirurgie, ale také operační sály a lůžka ARO. V přízemí osmipatrové budovy nebude chybět tzv. emergency, tedy akutní příjem rozdělený na vysokoprahovou a nízkoprahovou část, vyšetřovny a ambulance, na střeše budovy pak heliport. Pavilon urgentního příjmu má v Pardubické nemocnici stát na konci roku 2023.