Nepřišlo vám potvrzení o provedeném PCR testu? Nemocnice spustila novou službu

Nepřišlo vám potvrzení o provedeném PCR testu? Nemocnice spustila novou službu
9. července 2021
Negativní PCR test je v poslední době nejčastějším důvodem návštěvy odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje. Sedmidenní potvrzení o bezinfekčnosti využívají jak dospělí, tak děti, kteří jej z důvodu platných nařízení potřebují k návštěvám sportovišť, kulturních center a řady dalších míst, a to zvlášť v době letních prázdnin.

Po absolvování PCR testu na odběrovém místě přijde jeho výsledek SMS zprávou na mobilní číslo testovaného. V případě, že je potřeba i písemné potvrzení (certifikát), lze zaslat výsledek také e-mailem na adresu, kterou testovaný na odběrovém místě uvede. Do SMS zprávy pak zároveň přijde heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledku z e-mailu. Dojde-li však v důsledku nepozornosti ke špatnému vyplnění telefonního čísla či e-mailové adresy, může se stát, že certifikát vůbec nedorazí, případně není možné jeho zobrazení na portálu https://ocko.uzis.cz/. Pro takové případy je jak v SMS zprávě, tak v e-mailu nově uvedena adresa na reklamační formulář, který obsluhují zaměstnanci laboratoří Nemocnice Pardubického kraje. Pokud do 48 hodin nedorazí ani SMS zpráva, ani e-mail, nebo žadatel zjistí, že jsou v certifikátu některé údaje špatně, je třeba najít odkaz na formulář přímo na stránkách nemocnice.

Z pohledu platného nařízení mají laboratoře na zaslání výsledků 48 hodin, praxe je však taková, že výsledky bývají k dispozici zpravidla ještě tentýž den odpoledne. Laboratoře v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici, kam se posílají také vzorky z chrudimského odběrového místa, sledují žádosti z reklamačního formuláře denně v čase od 7 do 19 hodin. Litomyšlská laboratoř pak od 7 do 14 hodin ve všední dny, o víkendu pouze od 7 do 12 hodin. Reklamace obdržené v těchto časech tak zpravidla obratem vyřizují. Ty, které dorazí později, pak následující den.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.