Nepřišlo vám potvrzení o provedeném PCR testu? Nemocnice spustila novou službu

9. července 2021
Negativní PCR test je v poslední době nejčastějším důvodem návštěvy odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje. Sedmidenní potvrzení o bezinfekčnosti využívají jak dospělí, tak děti, kteří jej z důvodu platných nařízení potřebují k návštěvám sportovišť, kulturních center a řady dalších míst, a to zvlášť v době letních prázdnin.

Po absolvování PCR testu na odběrovém místě přijde jeho výsledek SMS zprávou na mobilní číslo testovaného. V případě, že je potřeba i písemné potvrzení (certifikát), lze zaslat výsledek také e-mailem na adresu, kterou testovaný na odběrovém místě uvede. Do SMS zprávy pak zároveň přijde heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledku z e-mailu. Dojde-li však v důsledku nepozornosti ke špatnému vyplnění telefonního čísla či e-mailové adresy, může se stát, že certifikát vůbec nedorazí, případně není možné jeho zobrazení na portálu https://ocko.uzis.cz/. Pro takové případy je jak v SMS zprávě, tak v e-mailu nově uvedena adresa na reklamační formulář, který obsluhují zaměstnanci laboratoří Nemocnice Pardubického kraje. Pokud do 48 hodin nedorazí ani SMS zpráva, ani e-mail, nebo žadatel zjistí, že jsou v certifikátu některé údaje špatně, je třeba najít odkaz na formulář přímo na stránkách nemocnice.

Z pohledu platného nařízení mají laboratoře na zaslání výsledků 48 hodin, praxe je však taková, že výsledky bývají k dispozici zpravidla ještě tentýž den odpoledne. Laboratoře v Orlickoústecké a Pardubické nemocnici, kam se posílají také vzorky z chrudimského odběrového místa, sledují žádosti z reklamačního formuláře denně v čase od 7 do 19 hodin. Litomyšlská laboratoř pak od 7 do 14 hodin ve všední dny, o víkendu pouze od 7 do 12 hodin. Reklamace obdržené v těchto časech tak zpravidla obratem vyřizují. Ty, které dorazí později, pak následující den.