Testování na covid-19 – výsledky PCR testů

Výsledek PCR testu na covid-19 je znám nejpozději do 48 hodin od jeho provedení.

Výsledek testu přijde SMS zprávou na vámi uvedené mobilní číslo. V případě, že potřebujete zaslat potvrzení/certifikát např. pro vycestování do zahraničí, uvedete na odběrovém místě váš e-mail. Na něj vám bude zaslán odkaz pro stažení výsledku. Do SMS zprávy vám zároveň přijde heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledku.

Co dělat, když mi výsledek nepřišel?

Pokud vám nedorazila SMS zpráva s heslem pro otevření výsledku v e-mailu, případně vám nepřišel samotný e-mail, kontaktujte nás s vaším problémem prostřednictvím formuláře níže. Do formuláře vyplňte požadované údaje – dbejte na správnost zadávaného e-mailu a telefonního čísla.

Požadavky doručené formulářem budeme řešit co nejdříve, jak to bude možné, upozorňujeme však, že se nejedná o nepřetržitou službu:

• Doručené požadavky laboratoř Pardubické nemocnice, kde se zpracovávají výsledky PCR testů z odběrového místa Chrudimské a Pardubické nemocnice, řeší denně od 7 do 19 hodin.
  • Doručené požadavky laboratoř Litomyšlské nemocnice, kde se zpracovávají výsledky PCR testů z odběrového Litomyšlské nemocnice, řeší ve všední dny od 7 do 14 hodin, o víkendech a svátcích od 7 do 12 hodin.
  • Doručené požadavky laboratoř Orlickoústecké nemocnice, kde se zpracovávají výsledky PCR testů z odběrového Orlickoústecké nemocnice, řeší denně od 7 do 19 hodin.

REKLAMAČNÍ FORMULÁŘ – PCR TESTY NA COVID

Podrobné informace k výsledkům PCR testování:

Odběrové místo – Pardubická nemocnice (budova č. 8)

Úhrada vyšetření: platební kartou bezkontaktně přímo na odběrovém místě. Při platbě bude vydáno potvrzení o zaplacení.

Předání výsledků:

1) elektronicky – v den odběru na covid-19 stačí na odběrovém místě nahlásit, že si přejete obdržet výsledek testu v elektronické podobě. Na e-mail, který na odběrovém místě sdělíte, bude zaslán odkaz pro stažení výsledků, případně i lékařského potvrzení. Do SMS zprávy na mobilní telefon vám bude zároveň odesláno heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledků.

2) osobně – u výdejového okénka v budově mikrobiologie (č. 26) po předložení platného dokladu totožnosti, a to nejdříve následující den po odběru v těchto časech:

• pondělí–pátek: 14.00–15.00
  • sobota–neděle, svátky: 12.00–13.00

Později je možné výsledky vyzvednout i v dalších pracovních dnech od 8.00 do 15.00 hodin, o víkendech od 8.00 do 12.00 hodin (například pokud je den odběru úterý, výsledek lze vyzvednout nejdříve ve středu mezi 14. a 15. hodinou a následující všední dny mezi 8. a 15. hodinou).

Samoplátce si výsledky odběru vyzvedne po předložení platného dokladu totožnosti v papírové formě (předání výsledků třetí osobě je možné pouze na základě předložení plné moci od testované osoby). Po zaplacení administrativního poplatku naleznete v obálce kromě laboratorního výsledku také lékařské potvrzení v českém, anglickém a ukrajinském jazyce, s nímž lze vycestovat do zahraničí.

Odběrové místo – Litomyšlská nemocnice (budova C)

Úhrada vyšetření: výhradně bezhotovostně přiložením platební karty na platební terminál, který bude umístěn přímo na odběrovém místě. Samoplátce obdrží potvrzení o platbě z platebního terminálu ihned po uhrazení dané částky.

Předání výsledků:

2) osobně – na vrátnici Litomyšlské nemocnice, a to po předložení platného dokladu totožnosti v tomto čase:

• pondělí–pátek: po 15. hodině

Výsledky odběru si samoplátce po předložení platného dokladu totožnosti vyzvedne v papírové formě (předání výsledků třetí osobě je možné pouze na základě předložení plné moci od testované osoby). Po zaplacení administrativního poplatku naleznete v obálce kromě laboratorního výsledku také lékařské potvrzení v českém, anglickém a ukrajinském jazyce, s nímž lze vycestovat do zahraničí.

Odběrové místo – Orlickoústecká nemocnice

Úhrada vyšetření: od července platební kartou bezkontaktně přímo na odběrovém místě. Při platbě bude vydáno potvrzení o zaplacení.

Předání výsledků:

2) osobně – na odběrovém místě (vstup z ulice J. a J. Kovářů), a to po předložení platného dokladu totožnosti v tomto čase:

• pracovní dny: 8.30–10.30
  • víkendy, svátky: 8.00–10.00