Testování na covid-19 – výsledky PCR testů

Výsledek PCR testu na covid-19 je znám nejpozději do 48 hodin od jeho provedení.

Výsledek testu přijde SMS zprávou na vámi uvedené mobilní číslo. V případě, že potřebujete zaslat potvrzení/certifikát např. pro vycestování do zahraničí, uvedete na odběrovém místě váš e-mail. Na něj vám bude zaslán odkaz pro stažení výsledku. Do SMS zprávy vám zároveň přijde heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledku z laboratoře.

Součástí výsledkového listu není QR kód. Ten je možné stáhnout zde. Pokud máte problémy s QR kódem (např. v aplikaci Tečka) , prosíme, kontaktujte linku 1221.

Co dělat, když mi výsledek nepřišel*?

*Postup platí pro osoby, které byly testovány na některém z odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje, tedy v Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké nebo Svitavské nemocnici.

Pokud vám nedorazila SMS zpráva s heslem pro otevření výsledku v e-mailu, případně vám nepřišel samotný e-mail, kontaktujte nás s vaším problémem prostřednictvím formuláře níže. Do formuláře vyplňte požadované údaje – dbejte na správnost zadávaného e-mailu a telefonního čísla.

Požadavky doručené formulářem budeme řešit co nejdříve, jak to bude možné, upozorňujeme však, že se nejedná o nepřetržitou službu:

• Doručené požadavky laboratoř Pardubické nemocnice, kde se zpracovávají výsledky PCR testů z odběrového místa Chrudimské, Pardubické nemocnice a Svitavské nemocnice, řeší ve všední dny od 7 do 15.30 hodin, o víkendech a svátcích od 7 do 13 hodin.
  • Doručené požadavky laboratoř Litomyšlské nemocnice, kde se zpracovávají výsledky PCR testů z odběrového Litomyšlské nemocnice, řeší ve všední dny od 7 do 14 hodin, o víkendech a svátcích od 7 do 12 hodin.
  • Doručené požadavky laboratoř Orlickoústecké nemocnice, kde se zpracovávají výsledky PCR testů z odběrového Orlickoústecké a Svitavské nemocnice, řeší denně od 7 do 19 hodin.

REKLAMAČNÍ FORMULÁŘ – PCR TESTY NA COVID

Podrobné informace k výsledkům PCR testování:

Odběrové místo – Pardubická nemocnice (budova č. 8)

Úhrada vyšetření: platební kartou bezkontaktně přímo na odběrovém místě. Při platbě bude vydáno potvrzení o zaplacení.

Předání výsledků:

1) elektronicky – v den odběru na covid-19 stačí na odběrovém místě nahlásit, že si přejete obdržet výsledek testu v elektronické podobě. Na e-mail, který na odběrovém místě sdělíte, bude zaslán odkaz pro stažení výsledků, případně i lékařského potvrzení. Do SMS zprávy na mobilní telefon vám bude zároveň odesláno heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledků.

2) osobně – u výdejového okénka v budově mikrobiologie (č. 26) po předložení platného dokladu totožnosti, a to nejdříve následující den po odběru v těchto časech:

• pondělí–pátek: 14.00–15.00
  • sobota–neděle, svátky: 12.00–13.00

Později je možné výsledky vyzvednout i v dalších pracovních dnech od 8.00 do 15.00 hodin, o víkendech od 8.00 do 12.00 hodin (například pokud je den odběru úterý, výsledek lze vyzvednout nejdříve ve středu mezi 14. a 15. hodinou a následující všední dny mezi 8. a 15. hodinou).

Samoplátce si výsledky odběru vyzvedne po předložení platného dokladu totožnosti v papírové formě (předání výsledků třetí osobě je možné pouze na základě předložení plné moci od testované osoby). Po zaplacení administrativního poplatku naleznete v obálce kromě laboratorního výsledku také lékařské potvrzení v českém, anglickém a ukrajinském jazyce, s nímž lze vycestovat do zahraničí.

Odběrové místo – Litomyšlská nemocnice (budova C)

Úhrada vyšetření: výhradně bezhotovostně přiložením platební karty na platební terminál, který bude umístěn přímo na odběrovém místě. Samoplátce obdrží potvrzení o platbě z platebního terminálu ihned po uhrazení dané částky.

Předání výsledků:

2) osobně – na vrátnici Litomyšlské nemocnice, a to po předložení platného dokladu totožnosti v tomto čase:

• pondělí–pátek: po 15. hodině

Výsledky odběru si samoplátce po předložení platného dokladu totožnosti vyzvedne v papírové formě (předání výsledků třetí osobě je možné pouze na základě předložení plné moci od testované osoby). Po zaplacení administrativního poplatku naleznete v obálce kromě laboratorního výsledku také lékařské potvrzení v českém, anglickém a ukrajinském jazyce, s nímž lze vycestovat do zahraničí.

Odběrové místo – Orlickoústecká nemocnice

Úhrada vyšetření: od července platební kartou bezkontaktně přímo na odběrovém místě. Při platbě bude vydáno potvrzení o zaplacení.

Předání výsledků:

2) osobně – na odběrovém místě (vstup z ulice J. a J. Kovářů), a to po předložení platného dokladu totožnosti v tomto čase:

• pracovní dny: 8.30–10.30

Odběrové místo – Svitavská nemocnice

Úhrada vyšetření:  platební kartou bezkontaktně přímo na odběrovém místě. Při platbě bude vydáno potvrzení o zaplacení.

Předání výsledků:

elektronicky – na e-mail, který na odběrovém místě sdělíte, bude zaslán odkaz pro stažení výsledků, případně i lékařského potvrzení. Do SMS zprávy na mobilní telefon vám bude zároveň odesláno heslo, které je zapotřebí přepsat do počítače před samotným stažením výsledků.

Odběrové místo – Chrudimská nemocnice