Úspěšně obhájeno. Pardubická nemocnice prošla reakreditací

10. června 2021
Tři důležité dny, které mají dopad na další tři roky. Řeč je o třídenním akreditačním šetření, které se na konci května uskutečnilo v Pardubické nemocnice. Ta již potřetí v řadě tuto akreditaci úspěšně obhájila.

Hygiena nemocničního prostředí, dostupnost a kontinuita péče, diagnostika, skladování léků, ale například i dostupnost náhradních zdrojů elektřiny či pitné vody nebo kontroly zdravotnických přístrojů. To je jen zlomek z oblastí, které při svém šetření ve zdravotnickém zařízení hodnotí Spojené akreditační komise, o. p. s. (SAK). Reakreditace v Pardubické nemocnici probíhala znovu po třech letech od 19. do 21. května. A po několika dnech od konce šetření přišla dobrá zpráva – Pardubická nemocnice akreditace úspěšně obhájila na období do května 2024.

Auditoři SAK prověřují kvalitu a bezpečí nemocnice ve všech oblastech její činnosti, tedy v těch, které s péčí o pacienty souvisí přímo i nepřímo. Šetření probíhá formou rozhovorů s pacienty a personálem, kontrolou dokumentů nebo pozorováním procesů na jednotlivých pracovištích.

Hodnocení kvality péče probíhá pravidelně ve všech našich zařízeních. Reakreditace Pardubické nemocnice je nejčerstvější, v ostatních nemocnicích však mají také úspěšně obhájeno,“ podotkl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Ačkoli příprava na šetření probíhá kontinuálně, každá ‚kontrola' přirozeně znamená velké nasazení všech, kteří se jí účastní. Proto děkuji všem kolegům za jejich práci,“ dodal generální ředitel.

Vedle Pardubické nemocnice prošly v nedávné době úspěšnou akreditací i Orlickoústecká a Litomyšlská nemocnice, a to v září loňského roku. Chrudimskou a Svitavskou nemocnici bude obhájení čekat v roce 2022.