Úspěšně obhájeno. Pardubická nemocnice prošla reakreditací

Úspěšně obhájeno. Pardubická nemocnice prošla reakreditací
10. června 2021
Tři důležité dny, které mají dopad na další tři roky. Řeč je o třídenním akreditačním šetření, které se na konci května uskutečnilo v Pardubické nemocnice. Ta již potřetí v řadě tuto akreditaci úspěšně obhájila.

Hygiena nemocničního prostředí, dostupnost a kontinuita péče, diagnostika, skladování léků, ale například i dostupnost náhradních zdrojů elektřiny či pitné vody nebo kontroly zdravotnických přístrojů. To je jen zlomek z oblastí, které při svém šetření ve zdravotnickém zařízení hodnotí Spojené akreditační komise, o. p. s. (SAK). Reakreditace v Pardubické nemocnici probíhala znovu po třech letech od 19. do 21. května. A po několika dnech od konce šetření přišla dobrá zpráva – Pardubická nemocnice akreditace úspěšně obhájila na období do května 2024.

Auditoři SAK prověřují kvalitu a bezpečí nemocnice ve všech oblastech její činnosti, tedy v těch, které s péčí o pacienty souvisí přímo i nepřímo. Šetření probíhá formou rozhovorů s pacienty a personálem, kontrolou dokumentů nebo pozorováním procesů na jednotlivých pracovištích.

Hodnocení kvality péče probíhá pravidelně ve všech našich zařízeních. Reakreditace Pardubické nemocnice je nejčerstvější, v ostatních nemocnicích však mají také úspěšně obhájeno,“ podotkl generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald. „Ačkoli příprava na šetření probíhá kontinuálně, každá ‚kontrola' přirozeně znamená velké nasazení všech, kteří se jí účastní. Proto děkuji všem kolegům za jejich práci,“ dodal generální ředitel.

Vedle Pardubické nemocnice prošly v nedávné době úspěšnou akreditací i Orlickoústecká a Litomyšlská nemocnice, a to v září loňského roku. Chrudimskou a Svitavskou nemocnici bude obhájení čekat v roce 2022.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.