Obor bych neměnil. Skládat jednotlivé dílky na cestě k uzdravení mě fascinuje i po třiceti letech, říká internista

23. srpna 2021

Ačkoli na studiích toužil po očním lékařství, jeho profesní cesta nakonec vedla na internu. A dodnes nenastala chvíle, kdy by rozhodnutí zalitoval. „Vnitřní medicína je krásným základním oborem, který umožňuje celistvý náhled na pacienta,“ říká internista, kardiolog a zároveň náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice Vratislav Dědek.

23. srpna 2021

Novorozenecké oddělení získalo nové klokánkovací křeslo

9. srpna 2021

U předčasně narozených dětí zlepšuje zdravotní stav i psychiku, jsou pak spokojenější a klidnější. Metoda klokánkování, při které má maminka položené miminko na svém těle, je běžná i na jednotce intermediární péče Pardubické nemocnice. Díky daru od Generali České pojišťovny zde mohou nyní maminky klokánkovat na novém, k těmto účelům speciálně uzpůsobeném křesle.

Nové laboratorní technologie rychle rozpoznají tisíce druhů mikroorganismů

3. srpna 2021

Pro správnou léčbu pacienta s infekčním onemocněním je nezbytné správně určit, s jakým mikroorganismem se jeho tělo potýká. Právě rozpoznávání původců infekčních onemocnění je jedním z hlavních úkolů oddělení infekční diagnostiky Litomyšlské nemocnice a oddělení klinické mikrobiologie Chrudimské nemocnice. Těmto pracovištím nyní pomohou v jejich práci nově pořízené technologie, které umí identifikovat na tisíce různých mikroorganismů.

Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje naočkovala už 1900 dětí

22. července 2021

V pěti očkovacích místech Nemocnice Pardubického kraje bude do konce týdne naočkováno více než 1900 dětí, na příští týden je v systému připraveno dalších 1000 míst. Nemocnice se tak snaží průběžně reagovat na poptávku po očkování ve věkové skupině 12–15 let. Vzhledem ke změně v organizaci „fronty“ už budou mít rychlejší přístup k vakcíně i nejmladší ročníky, které nebudou přeskakovat starší děti.