Projekt Společně za úsměv podpořil nadační fond S námi je tu lépe!

Foto: Foto
7. září 2021
Přes tři tisíce. Tolik zákazníků obchodního družstva KONZUM v Ústí nad Orlicí se zapojilo do veřejné sbírky, která probíhala po celý červen a červenec a jejímž cílem bylo podpořit nadační fond Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe!. Podařilo se vybrat přes sto tisíc korun.

Do veřejné sbírky, kterou pořádá obchodní družstvo KONZUM v Ústí nad Orlicí v rámci svého grantového programu Společně za úsměv, se během dvou měsíců zapojilo více než tři tisíce zákazníků. Díky tomu se podařilo pomocí třicetikorunových dárcovských kupónů od června vybrat částku 91 800 korun. Obchodní družstvo pak částku navýšilo o dalších 10 000 korun z vlastních zdrojů.

Šek na celkových 101 800 korun tak ředitel obchodního družstva KONZUM Ústí nad Orlicí Miloslav Hlavsa předal předsedovi Nadačního fondu S námi je tu lépe! Kvido Štěpánkovi, členovi správní rady fondu Josefu Hájkovi a náměstkovi léčebné péče Orlickoústecké nemocnice Vratislavu Dědkovi.

Nadační fond Orlickoústecké nemocnice S námi je tu lépe! byl založen na počátku roku 2013 a obchodním družstvem KONZUM v Ústí nad Orlicí je podporován již sedmým rokem. Ve veřejných sbírkách Společně za úsměv tak bylo pro nadační fond vybráno více než 400 tisíc korun. „Velké poděkování patří všem, kteří přispěli na tuto sbírku, a velice si vážíme každého, kdo se Nadační fond S námi je tu lépe! rozhodl podpořit. Finanční prostředky získané ze sbírky nám umožňují stále zkvalitňovat péči o pacienty a přizpůsobovat naše služby požadavkům občanů,“ říká náměstek léčebné péče Orlickoústecké nemocnice Vratislav Dědek.

Nadační fond od doby svého vzniku vyhlásil již desítku projektů, které byly díky dárcům a podporovatelům úspěšně realizovány a do nemocnice tak byla pořízena řada nových technologií a moderního vybavení,“ doplňuje člen správní rady nadačního fondu a primář oddělení ORL Orlickoústecké nemocnice Josef Hájek. Aktuálně vyhlášeným je projekt s názvem Moderní diagnostika závratí. Více informací nejen o projektech lze nalézt zde.