Přijďte darovat krev a oslavte originálním způsobem svátek zamilovaných!

9. února 2023

Přijďte darovat krev a oslavte originálním způsobem svátek zamilovaných! Nemocnice Pardubického kraje pořádá tradiční Valentýnské odběry krve s cílem získat nové dárce. Uskuteční se v pondělí 13. února od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení v Pardubické nemocnici a v pátek 17. února od 7 do 10 hodin na hematologicko-transfuzním oddělení v Orlickoústecké nemocnici.

Náš obor pesimistický není. Na násilné činy na dětech se však zvyknout nedá, říká policejním prezidiem oceněný primář soudního lékařství

6. ledna 2023

Bronzová medaile od Krajského ředitelství policie Pardubického kraje v roce 2015, o pět let později medaile stříbrná a v roce 2022 nově dokonce bronzová plaketa přímo z policejního prezidia za výbornou spolupráci a službu pro kriminální policii a vyšetřování. Všechna tato ocenění má na svém kontě Pavel Toupalík, primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice.

Navštivte přes svátky výstavu o klinikách na Zámku Pardubice

19. prosince 2022

Dvacet let, tři pracoviště Pardubické nemocnice. ORL klinika, Chirurgická klinika a Interní klinika v roce 2022 slaví dvě desítky let, kdy díky spojení s tehdejším Ústavem zdravotnických studií, dnešní Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, získaly statut kliniky. Přijďte se na Zámek Pardubice podívat na jejich příběh, a to od 20. prosince 2022 do 4. ledna 2023.

I s nedonošeňátkem v nepřetržitém kontaktu. Novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice zavádí unikátní projekt úzké spolupráce s rodiči

14. prosince 2022

I děti, které se narodily předčasně, mohou být od prvních chvil svého života v nepřetržitém kontaktu s rodiči. Dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice jako první v České republice zavádí projekt Close Collaboration with Parents, tedy projekt úzké spolupráce s rodiči. Jeho cílem je, aby miminka, která první dny nebo i týdny po narození musí trávit v inkubátoru, mohla využívat všech výhod přítomnosti maminky i tatínka od prvních okamžiků.