Na Den glaukomu zdravotníci vyšetřili zrak téměř osmi desítkám pacientů. U jednoho objevili zelený zákal

22. března 2023

Postupné poškození zrakového nervu, které člověk ani nemusí zaznamenat, ale může vést až k oslepnutí. Glaukom, mezi veřejností známý také pod názvem zelený zákal, je záludné onemocnění, na které každoročně upozorňuje Světový týden glaukomu. Ten letos připadl na třetí březnový týden a osvětovou preventivní akcí se k němu připojilo také oční oddělení Litomyšlské nemocnice.

Interna Pardubické nemocnice má nové centrum vysoce specializované péče

23. února 2023

Mezi časté příčiny úmrtí v České republice patří i onemocnění trávicího traktu. Jedním z důležitých kroků, jak mu předcházet, je včasná diagnostika a léčba. Tou se zabývá i digestivní endoskopie, která prostřednictvím speciálních optických přístrojů (tzv. endoskopů) zkoumá vnitřní orgány a dutiny v těle. Na tuto metodu se mimo jiné zaměřuje interní oddělení Pardubické nemocnice, které dlouhodobě usiluje o její rozvoj a nyní sklízí plody své práce. Nově mu totiž byl udělen statut centra vysoce specializované péče pro digestivní endoskopii.

Ve Svitavské nemocnici se slavnostně otevřely zrekonstruované prostory JIP a ARO

22. února 2023

Po dostavbě psychiatrického oddělení, rekonstrukci polikliniky s lékárnou a oddělením rehabilitace se ve Svitavské nemocnici podařilo za posledních osm let dokončit další stavební investici, sdružení interní a chirurgické JIP a rekonstrukci oddělení ARO. Na projekt získala nemocnice dotaci z programu REACT-EU. Kromě stavební části je součástí dotace i pořízení nového vybavení, a to jak do nových prostor, tak na operační sály či laboratoře.

Litomyšlská nemocnice se připojí ke světovému týdnu glaukomu nabídkou preventivního vyšetření

21. února 2023

Glaukom neboli zelený zákal je chronické onemocnění zrakového nervu, které, pokud se neléčí, vede k nevratnému poškození zraku až slepotě. Proto se oční oddělení Litomyšlské nemocnice připojuje ke Světovému týdnu glaukomu, který na tuto problematiku upozorňuje. Ve středu 15. března 2023 od 12.30 do 15.00 hodin tak oddělení nabídne široké veřejnosti bezplatné preventivní vyšetření.

Přijďte darovat krev a oslavte originálním způsobem svátek zamilovaných!

9. února 2023

Přijďte darovat krev a oslavte originálním způsobem svátek zamilovaných! Nemocnice Pardubického kraje pořádá tradiční Valentýnské odběry krve s cílem získat nové dárce. Uskuteční se v pondělí 13. února od 7 do 11 hodin na transfuzním oddělení v Pardubické nemocnici a v pátek 17. února od 7 do 10 hodin na hematologicko-transfuzním oddělení v Orlickoústecké nemocnici.