Přes víkend významně vzrostl počet hospitalizovaných pacientů s covidem-19

9. listopadu 2021

V pátek 5. listopadu bylo v Nemocnici Pardubického kraje hospitalizovaných 91 pacientů, čtyři z nich vyžadovali intenzivní péči. O víkendu však došlo k významnému nárůstu hospitalizovaných, zvýšil se i počet pacientů v intenzivní péči, v pondělí se naši zdravotníci starali celkem o 121 pacientů s covidem-19, 14 z nich vyžaduje intenzivní péči. Nemocnice pokračují ve zřizování covidových stanic, navyšují lůžkové kapacity v intenzivní péči a v některých případech jsou nuceny přistoupit k omezování odkladné péče.

Chrudimská a Pardubická nemocnice pořizují přístroje z daru Elektráren Opatovice

28. října 2021

Elektrárny Opatovice patří mezi dlouholeté partnery Nemocnice Pardubického kraje (NPK), ta od největšího dodavatele tepla na východě Čech každoročně dostává finanční dar na nákup potřebného vybavení do dvou ze svých pěti nemocnic. Předat symbolické šeky se po roce covidového odloučení podařilo až letos na podzim. Obě nemocnice obdržely dva a dva šeky v celkové výši 1,1 mil. korun. Za část peněz už nemocnice vybavení pořídila.

Nemocnice obměňují postele. Na odděleních je přes osm set nových lůžek

26. října 2021

Jedním ze základních aspektů péče o pacienta jsou nemocniční lůžka. Ta budou nyní v zařízeních Nemocnice Pardubického kraje bezesporu pohodlnější a bezpečnější. V Pardubické, Litomyšlské a Orlickoústecké nemocnici totiž v posledních dnech došlo k výměně lůžek za nová a moderní, a to v nezanedbatelném množství – celkem nemocnice vyměnila 836 lůžek.