Nejen vrásky nebo znaménka. Pardubická nemocnice otevřela plastickou poradnu

25. května 2022

Operace očních víček, vyhlazení vrásek nebo modelace prsou? Plastická chirurgie již dávno není výsadou celebrit, ale zcela běžným oborem, který pomáhá lidem zkvalitnit život, ať už z důvodů estetických či zdravotních. Ti, kteří mají zájem podstoupit plastickou operaci, se mohou obrátit i na Pardubickou nemocnici, kde se otevřela ambulance plastické chirurgie.

Ukrajinští uprchlíci se učí česky. Někteří už projevili zájem o práci

11. května 2022

V Nemocnici Pardubického kraje začal kurz Základy českého jazyka pro cizince, který je určen pro ukrajinské uprchlíky. „Oslovili jsme ty, které jsme měli v evidenci jako potenciální uchazeče o zaměstnání v Nemocnici Pardubického kraje. Přihlásilo se nám 10 zájemců. První lekce se jich zúčastnilo šest – jeden lékař, čtyři zdravotní sestry a jedna ošetřovatelka,“ uvedla vedoucí Odboru vzdělávání Nemocnice Pardubického kraje Alena Němečková.

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Moderní srdce významně změnilo tvář celého areálu

6. května 2022

Orlickoústecká nemocnice získala novou dominantu. Její areál po letech významně mění svou tvář. Pacientům ze spádové oblasti 200 tisíc obyvatel východní části regionu Pardubického kraje bude sloužit nový urgentní příjem. Jeho vybudování je prozatím největší dokončenou investicí v historii Pardubického kraje, kterou překoná až dokončení centrálního příjmu v Pardubické nemocnici.

V Litomyšli se mladí lékaři učili léčit komplikované úrazy v oblasti kolene

12. dubna 2022

Na Zámecké návrší do Litomyšle se sjeli mladí ortopedi a traumatologové z šesti nemocnic Česka. Pod vedením týmu zkušených lektorů, mezi kterými byl i zástupce primáře ortopedického oddělení Litomyšlské nemocnice, Vít Heblt, se při workshopech učili, jak léčit komplikované úrazy kolene, femuru a bérce. Každé praktické části přitom předcházela teorie z úst předních českých odborníků.