Stavba centrálního příjmu si vyžádá další provozní změny v areálu Pardubické nemocnice

3. května 2022
Stavba centrálního urgentního příjmu v Pardubické nemocnici pokračuje a v následujících měsících si vyžádá další provozní změny v areálu.

Začátkem května dojde k rozšíření záboru stavby do prostoru „náměstíčka“ za hlavním (horním) vjezdem do areálu nemocnice. Budou tak zrušena všechna parkovací místa s výjimkou dvou míst pro ZTP pro lékárnu. Pacienti a veřejnost mohou jako náhradu za tato zrušená místa využít dočasné parkovací plochy u budovy Chirurgické kliniky (budova č. 27, u heliportu).

Na přelomu května a června se pak zábor rozšíří až do těsné blízkosti prostoru před nemocniční lékárnou. Zrušena tak budou v tomto prostoru veškerá parkovací místa (včetně ZTP). Hlavní změnou pak bude uzavření hlavní vjezdové brány z Kyjevské ulice. Veřejnost a pacienti tak budou muset využívat k vjezdu do areálu pouze spodní vrátnici. Více informací naleznete také zde

UPOZORNĚNÍ: Provoz lékárny a zdravotnických potřeb i přes výše uvedené změny zůstane po celou dobu záboru zachován beze změny.