Jak léčit rány a kožní defekty? V Pardubicích se konal jubilejní mezinárodní kongres

10. května 2022
Spolupráce při léčbě ran a kožních defektů mezi různými obory. To bylo hlavní téma XX. celostátního kongresu s mezinárodní účastí, který pořádala Nemocnice Pardubického kraje s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Českou společností pro léčbu rány.

„Naší trvalou snahou bylo a je předávat si vzájemně zkušenosti, být stále v kontaktu s nejnovějšími poznatky v problematice hojení ran a také podporovat spolupráci mezi lékařskými a nelékařskými zdravotnickými obory,“ uvedl za organizační výbor kongresu primář Geriatrického centra Pardubické nemocnice Ivo Bureš.

„Akce byla určena pro lékaře z praxe, chirurgy, dermatology, geriatry, diabetology, internisty a lékaře ostatních oborů, kteří se zabývají léčbou rány. A také pro sestry jak z ambulantních i lůžkových zařízení, tak domácí péče,“ řekl primář Geriatrického centra Pardubické nemocnice, jehož potěšil obrovský zájem o kongres.

„Bylo znát, že lidé měli velkou chuť se potkat. Na účastnících kongresu jsem viděl úsměvy a radost z toho, že se po covidové pandemii opět mohli pobavit a sdílet své poznatky,“ prohlásil Ivo Bureš.

„Některé přednášky byly zaměřeny na širokou problematiku, co platí ve všech oborech, které se starají o rány a defekty. Cenné byly i vysoce specializované přednášky,“ podotkl člen organizačního výboru kongresu, na němž byly představeny i nové materiály či atypické postupy spojené s léčbou ran.