Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastickým chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.

Stabilizace a podpora interny. To byla témata společného setkání zástupců NPK a Chrudimi

4. srpna 2022

Stabilizovat pevně dané spektrum interních ambulancí, podpořit fungování interního stacionáře a směřovat alespoň v začátku ke společnému lůžkovému fondu interních oborů, takový je současný plán pro chrudimskou internu. Tyto a další informace zazněly v úterý 3. srpna při plánovaném setkání vedení Nemocnice Pardubického kraje a města Chrudim, které svolala náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.

„Standardní práce ve fungující nemocnici,“ hodnotí ukrajinskou misi Jiří Jadrný z litomyšlského ARO

6. června 2022

Lékař anesteziologicko-resuscitačního oddělení (ARO) Litomyšlské nemocnice Jiří Jadrný má za sebou další humanitární misi. „Kamarád, s kterým jsme se seznámili na misi na Haiti, se mě zeptal, jestli nechci jet na Ukrajinu. Tak jsem mu odpověděl, že pokud to bude mít nějaký smysl, tak ano. Nechtěl jsem jen někde vařit čaj,“ konstatoval Jiří Jadrný.