Vyšlo další číslo časopisu DOTEK

18. července 2022
Zajímavé rozhovory (nejen) se zdravotníky, pohled do zákulisí i řada novinek. To všechno je součástí nového čísla časopisu DOTEK vydávaného Nemocnicí Pardubického kraje. Časopis je k dostání v elektronické i tištěné podobě.

Tématem čísla tentokrát interny

V poslední době se hodně mluví o interních odděleních, o jejich nezbytnosti pro každou nemocnici akutní péče a o složité personální situaci, která v oboru nastala. Tématem čísla se tak stal právě tento obor. Kromě toho však časopis nabízí mnohem více – najdete v něm například rozhovor s primářem ortopedie, perioperační nebo dětskou sestrou, ale třeba i ředitelem provozně-technického úseku.

Časopis si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.