Vyšlo další číslo časopisu DOTEK

Vyšlo další číslo časopisu DOTEK
18. července 2022
Zajímavé rozhovory (nejen) se zdravotníky, pohled do zákulisí i řada novinek. To všechno je součástí nového čísla časopisu DOTEK vydávaného Nemocnicí Pardubického kraje. Časopis je k dostání v elektronické i tištěné podobě.

Tématem čísla tentokrát interny

V poslední době se hodně mluví o interních odděleních, o jejich nezbytnosti pro každou nemocnici akutní péče a o složité personální situaci, která v oboru nastala. Tématem čísla se tak stal právě tento obor. Kromě toho však časopis nabízí mnohem více – najdete v něm například rozhovor s primářem ortopedie, perioperační nebo dětskou sestrou, ale třeba i ředitelem provozně-technického úseku.

Časopis si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

Další aktuality

O Dny melanomu byl velký zájem. Kožní oddělení vyšetřilo za dva dny 672 lidí

2. června 2023

Celkem 672 lidí za dva dny vyšetřili zdravotníci z kožního oddělení Pardubické nemocnice na akci Dny melanomu, která se uskutečnila v prostorách Paláce Pardubice. Zájemci zde měli možnost nechat si zdarma vyšetřit pigmentová znaménka, a to bez objednání. „U padesáti případů jsme zaznamenali podezřelá znaménka, která byla indikována k odstranění a histologickému vyšetření, včetně čtyřletého dítěte,“ konstatovala vrchní sestra kožního oddělení Pardubické nemocnice Petra Teplá.

Konference zdravotníků NPK nabídla atraktivní témata a navštívil ji ministr Válek

29. května 2023

Jaká je vize i skutečnost fungování urgentních příjmů? Proč je důležité věnovat pozornost seniorům a dlouhodobě nemocným? Jaká úskalí jsou spojená s poskytováním zdravotní péče? Jak vypadá ambulance bolesti z pohledu sestry? Nejen tato témata se probírala z různých úhlů pohledu na IV. ročníku Konference zdravotníků Nemocnice Pardubického kraje (NPK).