Problémy s hlasem není radno podceňovat. Objednejte se při příležitosti Světového dne hlasu na vyšetření

14. dubna 2021

Hlas je klíčovým prostředkem komunikace, proto je potřeba o něj náležitě pečovat. Dobrou příležitostí, kdy se na něj zaměřit, může být Světový den hlasu. Ten se bude konat v pátek 16. dubna 2021 a již tradičně se k němu připojí i Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice, která nabídne možnost objednání k bezplatnému preventivnímu vyšetření.

Nemocnice ruší stav hromadného postižení osob

30. března 2021

Necelý měsíc poté, co byl na území Pardubického kraje vyhlášen stav hromadného postižení osob, rozhodlo představenstvo Nemocnice Pardubického kraje o jeho zrušení. Důvodem je objektivně klesající zátěž a celkový pozvolný pokles trendu nově hospitalizovaných pacientů. Situace na standardních odděleních se tak začíná postupně stabilizovat, minimálně co do počtu hospitalizovaných. V intenzivní péči zůstává i nadále vážná.

Nemocnice Pardubického kraje dnes v 16 hodin vyhlásila z důvodu nedostatku zdrojů stav hromadného postižení osob

2. března 2021

Dnes ve 14.53 informoval krajský koordinátor intenzivní péče a zároveň primář oddělení ARO Pardubické nemocnice Jiří Pařízek představenstvo společnosti o tom, že ve čtyřech z pěti krajských nemocnic došlo k vyčerpání lůžek intenzivní péče. Představenstvo společnosti proto rozhodlo o vyhlášení stavu hromadného postižení osob, a to bezodkladně od 16.00.

Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2021 jsou Valerie a Tadeáš

1. ledna 2021

První miminko narozené v novém roce v Pardubickém kraji je chlapeček Tadeáš, který se narodil 38 minut po půlnoci ve Svitavské nemocnici. První holčičkou, která přišla na svět v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje, je Valerie. Ta se narodila deset minut před druhou hodinou ranní v Chrudimské nemocnici. Už během dopoledne se dočkali svých prvních přírůstků také v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici.

V Pardubickém kraji byli vakcínou proti koronaviru naočkováni první zdravotníci

31. prosince 2020

Dnes dopoledne zahájilo očkovací centrum v Pardubické nemocnici první fázi očkování vakcínou proti covidu-19. V následujícím týdnu bude zdravotníkům a záchranářům aplikováno celkem 588 prvodávek. Druhou dávku obdrží tito zdravotníci poté, co uplyne minimálně 21 dní. Jako první dostali vakcínu zdravotníci z oddělení ARO a plicního oddělení následováni zdravotnickou záchrannou službou a infekčním oddělením