Výsledky PCR testů pro samoplátce nyní i v elektronické podobě

Výsledky PCR testů pro samoplátce nyní i v elektronické podobě
29. ledna 2021
Samoplátci, kteří potřebují test na covid-19 pomocí vyšetření PCR, nyní mohou získat výsledky svého vyšetření i lékařské potvrzení v elektronické podobě. Už tak není nutné docházet pro výsledek testu zpět na odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Stačí pouze nahlásit své kontaktní údaje a výsledek lze zájemci zaslat i e-mailem.

Tato služba, která funguje už několik týdnů v Pardubické nemocnici, bude od 1. února dostupná také v Litomyšlské nemocnici. Samoplátce sdělí při odběru personálu odběrového místa mj. svůj e-mail a číslo mobilního telefonu. Do 48 hodin je mu na jeho e-mail zaslán odkaz, na kterém lze výsledky i lékařské potvrzení stáhnout a vytisknout z počítače. Nejdříve ale musí testovaná osoba zadat automaticky vygenerované heslo, které přijde SMS zprávou na uvedené telefonní číslo. I nadále je na odběrových místech NPK možné osobní předání výsledků v tištěné podobě po předložení platného dokladu totožnosti. Poplatek za provedení odběru i za vystavení lékařského potvrzení hradí testovaný již na odběrovém místě před provedením vlastního odběru a jeho výše zůstává stejná – tedy 1736 Kč za vyšetření a 300 Kč za vystavení lékařského potvrzení. Více informací naleznete na webových stránkách https://www.nempk.cz/informace/odbery-pro-samoplatce.

PCR odběry pro samoplátce se provádějí pouze v Pardubické a Litomyšlské nemocnici. V ostatních zařízeních Nemocnice Pardubického kraje se provádějí pouze odběry osob indikovaných k testování lékařem nebo hygienou a antigenní testy veřejnosti. Osobám indikovaným k PCR testu jsou výsledky předávány stejným způsobem jako doposud, tedy SMS zprávou na nahlášené číslo mobilního telefonu.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.