Výsledky PCR testů pro samoplátce nyní i v elektronické podobě

29. ledna 2021
Samoplátci, kteří potřebují test na covid-19 pomocí vyšetření PCR, nyní mohou získat výsledky svého vyšetření i lékařské potvrzení v elektronické podobě. Už tak není nutné docházet pro výsledek testu zpět na odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje (NPK). Stačí pouze nahlásit své kontaktní údaje a výsledek lze zájemci zaslat i e-mailem.

Tato služba, která funguje už několik týdnů v Pardubické nemocnici, bude od 1. února dostupná také v Litomyšlské nemocnici. Samoplátce sdělí při odběru personálu odběrového místa mj. svůj e-mail a číslo mobilního telefonu. Do 48 hodin je mu na jeho e-mail zaslán odkaz, na kterém lze výsledky i lékařské potvrzení stáhnout a vytisknout z počítače. Nejdříve ale musí testovaná osoba zadat automaticky vygenerované heslo, které přijde SMS zprávou na uvedené telefonní číslo. I nadále je na odběrových místech NPK možné osobní předání výsledků v tištěné podobě po předložení platného dokladu totožnosti. Poplatek za provedení odběru i za vystavení lékařského potvrzení hradí testovaný již na odběrovém místě před provedením vlastního odběru a jeho výše zůstává stejná – tedy 1736 Kč za vyšetření a 300 Kč za vystavení lékařského potvrzení. Více informací naleznete na webových stránkách https://www.nempk.cz/informace/odbery-pro-samoplatce.

PCR odběry pro samoplátce se provádějí pouze v Pardubické a Litomyšlské nemocnici. V ostatních zařízeních Nemocnice Pardubického kraje se provádějí pouze odběry osob indikovaných k testování lékařem nebo hygienou a antigenní testy veřejnosti. Osobám indikovaným k PCR testu jsou výsledky předávány stejným způsobem jako doposud, tedy SMS zprávou na nahlášené číslo mobilního telefonu.