Do Nemocnice Pardubického kraje přijeli vypomoci vojáci

Do Nemocnice Pardubického kraje přijeli vypomoci vojáci
8. ledna 2021
Dvanáct příslušníků Armády České republiky přijelo v pátek 8. ledna do Pardubické nemocnice. Pomáhají na odděleních, kde jsou hospitalizováni pacienti s covidem-19. Těch je v současné době ve všech pěti nemocnicích v kraji přes tři sta padesát.

Z důvodu nedostatku personálu požádala Nemocnice Pardubického kraje (NPK) o výpomoc příslušníků armády. Od prosince tak pomáhají čtyři příslušníci armády z posádek v Pardubicích a Chrudimi na odběrovém místě Chrudimské nemocnice, která byla před vánočními svátky nedostatkem personálu zasažena nejvíce. V pátek dorazilo dalších 12 vojáků, tentokrát do Pardubické nemocnice. Zde vypomohou s prací na odděleních, která jsou nejvíce vytížená péčí o pacienty s covidem-19. Konkrétně se jedná o oddělení anesteziologicko-resuscitační, infekční a plicní a také o některé covidové jednotky, které se nacházejí mimo jiné na ortopedickém a rehabilitačním oddělení a oddělení cévní a plastické chirurgie. Celkově je v Nemocnici Pardubického kraje zřízeno 26 covidových jednotek a postupně jsou otevírány další.

Nedostatek personálu, který má přímou či nepřímou souvislosti s onemocněním covid-19, je v těchto dnech nejpalčivějším problémem nemocnic. Kromě armády spolupracuje NPK také se středními a vyššími odbornými zdravotnickými školami i lékařskými fakultami, i přes tuto výpomoc však oddělení postrádají osoby se zdravotnickou kvalifikací jako například ošetřovatele, sanitáře, praktické a všeobecné sestry nebo zdravotnické záchranáře.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.