Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2021 jsou Valerie a Tadeáš

Prvními dětmi narozenými v Pardubickém kraji v roce 2021 jsou Valerie a Tadeáš
1. ledna 2021
První miminko narozené v novém roce v Pardubickém kraji je chlapeček Tadeáš, který se narodil 38 minut po půlnoci ve Svitavské nemocnici. První holčičkou, která přišla na svět v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje, je Valerie. Ta se narodila deset minut před druhou hodinou ranní v Chrudimské nemocnici. Už během dopoledne se dočkali svých prvních přírůstků také v Pardubické a Orlickoústecké nemocnici.

Tadeáš s porodní váhou 3450 g a délkou 50 cm se narodil mamince Lucii. Z porodnice pak zamíří domů do Jedlové u Poličky. V Chrudimské porodnici bylo po půlnoci rušno. Jako první holčička v kraji se zde narodila deset minut před druhou hodinou ranní mamince Jitce z Chrudimi malá Valerie, která vážila 2720 g a měří 46 cm. Hned ve 2:26 přišlo v chrudimské porodnici na svět další dítě, tentokrát chlapeček Antonín.

V Pardubické nemocnici přivedla v 8:43 na svět holčičku Žofii maminka Lucie z Hradce Králové. Děvčátko po porodu vážilo 3660 g a měřilo 51 cm. Doma budou na malou sestřičku netrpělivě čekat dva bráškové. Ani ne o hodinu později se podívalo na svět i první miminko v Orlickoústecké porodnici. Chlapeček Lukáš se narodil v 9:27 a vážil 3220 g. Pro maminku Kristinu z České Třebové je to už druhý přírůstek do rodiny, na bratříčka už doma čeká malý Michal.

Počty porodů v porodnicích Nemocnice Pardubického kraje v roce 2020:

  • Pardubická nemocnice – 1360 porodů
  • Chrudimská nemocnice – 1126 porodů
  • Orlickoústecká nemocnice – 1108 porodů
  • Svitavská nemocnice – 742 porodů

Počty narozených dětí dne 1. 1. 2021:

  • Pardubická nemocnice – 2 děti
  • Chrudimská nemocnice – 3 děti
  • Orlickoústecká nemocnice – 3 děti
  • Svitavská nemocnice – 2 děti


Na úvodní fotografii je chlapeček Lukáš narozený v Orlickoústecké nemocnici. Děkujeme rodičům za poskytnutí fotografie.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.