Práce, co má smysl

Někdy náročná, zároveň velmi odpovědná, a především smysluplná. Taková je práce v nemocnici. Ať už se jedná o lékaře, ošetřovatelský personál nebo pracovníky z nezdravotnických pozic, každý má v nemocnici svou nezastupitelnou roli. 

Podívejte se na příběhy lidí, kteří práci v nemocnici vykonávají již dlouhá léta nebo se zde ocitli jen na chvíli. Všichni ji však hodnotí stejně – je to podle nich práce, co má smysl...


Mgr. Gabriela Medunová, MBA

Každé poděkování od pacienta motivuje k další práci...

Ačkoli je vystudovaná dětská sestra, její kroky po studiích zamířily na chirurgické oddělení, později na chirurgickou JIP. Dnes je náměstkyní ošetřovatelské péče v Chrudimské nemocnici. „Každé poděkování od pacienta motivuje k další práci,“ říká Gabriela Medunová.


Jiřina Špelinová

Práce sestry je náročná v každé době...

Z neurochirurgického oddělení Pardubické nemocnice, kde Jiřina Špelinová působí jako vrchní sestra, se stala během pandemie covidová jednotka. „Práce sestry je náročná v každé době. My se snažíme hledat pozitivum v každé maličkosti a pro pacienty vždy dělat maximum.


Matěj Karabec

Výpomoc v době covidové vlny

Matěj Karabec na začátku koronavirové pandemie odložil školu stranou a šel pomáhat na odběrové místo Pardubické nemocnice. „Díky téhle zkušenosti jsem se přesvědčil, že práce ve zdravotnictví mě bude bavit a že bude vždy potřebná,“ říká Matěj.


Anna Lavická

Farářka dobrovolnicí

Kvůli pandemii nemohla vykonávat svou práci evangelické farářky, proto se rozhodla pro dobrovolnictví v Chrudimské nemocnici. A proč právě v nemocnici? „Mojí motivací bylo alespoň malým dílem pomoci zdravotníkům, kteří podle mě nesli podstatou tíži této doby...“