Od 1. 1. 2021 se snižuje cena PCR testu pro samoplátce

Od 1. 1. 2021 se snižuje cena PCR testu pro samoplátce
31. prosince 2020
Od nového roku nabídne Nemocnice Pardubického kraje nižší cenu za samoplátecké PCR vyšetření na covid-19. Samoplátci, kteří nejsou k odběru indikováni ošetřujícím lékařem nebo hygienikem, ale potřebují test například za účelem vycestování, zaplatí za vyšetření o 283 Kč méně.

Nová cena vyšetření pomocí metody PCR bude 1736 Kč včetně daně. Pokud bude zájemce požadovat lékařské potvrzení s výsledkem testu, uhradí ještě poplatek 300 Kč jako dosud. Konečná cena za vyšetření a vystavení lékařského potvrzení bude 2036 Kč včetně DPH. Původní celková cena byla 2319 Kč.

Odběry pro samoplátce a vyšetření metodou PCR provádí odběrová místa v Pardubické a Litomyšlské nemocnici. Na odběr je nutné se předem přihlásit prostřednictvím rezervačního systému. Více informací o testování pro samoplátce uvádíme na našich webových stránkách.

Další aktuality

Práce je to náročná a samostatná, ale neměnily bychom, říká vedoucí Centra domácí péče

10. září 2020

Centrum domácí péče je jedním z méně známých pracovišť Pardubické nemocnice. Přesto se zde tým pěti zdravotních sester v čele s vedoucí centra Ivou Svobodovou stará každý den o desítky pacientů a poskytuje jim základní péči v prostředí jejich domova. Cestování za pacienty jim nyní zpříjemní nová Octavia Combi, kterou nemocnici darovala společnost ŠKODA Auto.

Ústecký urgent roste podle plánu

20. srpna 2020

Základová deska centrálního urgentního příjmu v Orlickoústecké nemocnici je již téměř dokončená a 2. etapa stavby nového pavilonu pokračuje podle plánu. V úterý 18. srpna si staveniště přišli prohlédnout podporovatelé Nadačního fondu S námi je tu lépe! Hosté veřejného kontrolního dne, který uspořádal realizátor stavby – společnost VCES, vyslechli novinky a dozvěděli se více i o záludnostech technických řešení, s nimiž se stavbaři potýkají.