Od 1. 1. 2021 se snižuje cena PCR testu pro samoplátce

31. prosince 2020
Od nového roku nabídne Nemocnice Pardubického kraje nižší cenu za samoplátecké PCR vyšetření na covid-19. Samoplátci, kteří nejsou k odběru indikováni ošetřujícím lékařem nebo hygienikem, ale potřebují test například za účelem vycestování, zaplatí za vyšetření o 283 Kč méně.

Nová cena vyšetření pomocí metody PCR bude 1736 Kč včetně daně. Pokud bude zájemce požadovat lékařské potvrzení s výsledkem testu, uhradí ještě poplatek 300 Kč jako dosud. Konečná cena za vyšetření a vystavení lékařského potvrzení bude 2036 Kč včetně DPH. Původní celková cena byla 2319 Kč.

Odběry pro samoplátce a vyšetření metodou PCR provádí odběrová místa v Pardubické a Litomyšlské nemocnici. Na odběr je nutné se předem přihlásit prostřednictvím rezervačního systému. Více informací o testování pro samoplátce uvádíme na našich webových stránkách.