PCR testování na COVID-19

Nemocnice Pardubického kraje nabízí odběry pacientů s příznaky a podezřením na nákazu koronavirem na čtyřech stacionárních odběrových místech, a to v Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské a Orlickoústecké nemocnici.

Na odběry je možné se objednat pouze prostřednictvím rezervačního formuláře, který naleznete na těchto stránkách. Pacient neregistrovaný v rezervačním systému nebude odebrán.

Rezervace termínu pro pacienty indikované praktickým lékařem nebo hygienikem

• Pro odběr hrazený zdravotní pojišťovnou musí praktický lékař/hygienik vystavit pacientovi žádanku v Národním zdravotnickém informačním systému (NZIS). Tato žádanka je nezbytnou podmínkou pro provedení testu – teprve po jejím vystavení si může pacient zarezervovat termín na vybraném odběrovém místě prostřednictvím formuláře níže.
  • Registrovat se na odběr je možné nejpozději 1 hodinu před odběrem.
  • Rezervace se provádí na časové rozmezí 30 minut (např. 9.00–9.30 hod), ve kterém bude odběr uskutečněn. Kapacita na tento časový úsek je 20 osob.
  • Pro potvrzení rezervace je třeba zadat e-mail, na který vám bude zaslán souhrn informací.
  • Odhlášení se z rezervovaného termínu je možné provést nejpozději 1 hodinu před plánovaným odběrem prostřednictvím odkazu v e-mailu s potvrzením vaší rezervace.
  • Další informace o odběrech pacientů indikovaných lékařem.
  • REZERVAČNÍ FORMULÁŘ PRO INDIKOVANÉ PACIENTY ZDE

Rezervace termínu pro samoplátce

• Registrovat se je možné nejpozději 24 hodin před požadovaným termínem.
  • Pro potvrzení rezervace je třeba zadat e-mail, na který bude zaslán souhrn informací.
  • Rezervace, která není řádně vyplněna a neobsahuje požadované informace, bude správcem systému zrušena.
  • Každý zájemce o samoplátecké testování musí mít vyplněnou vlastní registraci. Nesplňuje-li registrace tyto podmínky, bude správcem systému zrušena.
  • V případě, že najdete v souhrnu při zpětné kontrole zaslaných údajů chybu, neprovádějte rezervaci znovu, chyba bude opravena a vyřešena při samotném odběru.
  • Odhlášení se z rezervovaného termínu je možné provést nejpozději 1 den před plánovaným odběrem prostřednictvím odkazu v e-mailu s potvrzením vaší rezervace.
  • Další informace o odběrech pro samoplátce.
  • REZERVAČNÍ FORMULÁŘ PRO SAMOPLÁTCE ZDE

Provoz odběrových míst

Upozorňujeme klienty odběrových míst, že z hygienických důvodů se na všech našich odběrových místech čeká ve venkovních prostorách. Tyto prostory nejsou chráněné před rozmary počasí, a je tudíž třeba s touto skutečností počítat. Děkujeme za pochopení.

Pardubická nemocnice
  • Budova č. 8
  • Testování pacientů na covid-19 probíhá sedm dní v týdnu, osm hodin denně
  • Odebíráme pacienty indikované lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí i samoplátce
  • Poznámka: Odběrové místo je v pracovní dny od 7.00 do 8.00 vyhrazeno pro zaměstnance, v odpoledních hodinách zde pak probíhají odběry objednaných skupin, a to v následujících časech – od 14.00 do 15.00 (pracovní dny i víkend). Prosíme pacienty, aby k odběrovému místu přicházeli až na čas, který si rezervovali.
Litomyšlská nemocnice
  • Budova C (první budova vlevo za vrátnicí) – antigenní testování i PCR testování (indikovaní)
  • Budova F (infekční diagnostika) – PCR testování samoplátci i indikovaní – sledujte informace o přesném místě vašeho odběru v rezervačním formuláři
  • Testování pacientů na covid-19 probíhá ve všední dny, osm hodin denně
Chrudimská nemocnice
  • Budova vedle vrátnice u hl. vstupu (budova bývalé zdravotnické záchranné služby)
  • Testování pacientů na covid-19 probíhá ve všední dny, čtyři hodiny denně
  • Odebíráme pacienty indikované lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí
Orlickoústecká nemocnice
  • Vstup z ulice J. a J. Kovářů. Od 18. 1. 2021 je odběrové místo přemístěno do budovy C do prostor lékařské pohotovosti pro dospělé.
  • Testování pacientů na covid-19 probíhá ve všední dny, osm hodin denně
  • Odebíráme pacienty indikované lékařem nebo krajskou hygienickou stanicí

K testování na Covid-19 jsme pro vás připravili několik nejčastěji kladených dotazů: OTÁZKY A ODPOVĚDI.

Infolinka COVID-19: Informace o fungování odběrových míst Nemocnice Pardubického kraje lze nově získat také na telefonní infolince, která je v provozu každý všední den od 7.00 do 15.30. V případě, že potřebujete informace k odběrům, volejte na telefonní číslo 607 090 808.

Stručný návod, jak postupovat v případě, že se potřebujete nebo chcete nechat otestovat, si můžete stáhnout níže v dokumentech ke stažení.