Nemocnice Pardubického kraje spouští antigenní testování pro veřejnost

15. prosince 2020
Od středy 16. prosince 2020 do pátku 15. ledna 2021 nabídnou odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje bezplatné antigenní testování pro veřejnost.

Stejně jako u PCR testů i antigenního testování pedagogických pracovníků se zájemci z řad veřejnosti musí na termín přihlásit prostřednictvím on-line rezervačního systému. Vzhledem k dřívějšímu spuštění testování, než bylo Ministerstvem zdravotnictví původně avizováno, po několik následujících dnů bude Nemocnice Pardubického kraje pro rezervace využívat dva rezervační systémy. Složitý systém přihlašování je dočasný a je způsoben pouze přechodem na rezervační systém, který je online napojený na systém ministerstva. Naším cílem však bylo umožnit občanům testování v našich odběrových místech už od 16. prosince. Doufáme proto, že budou mít pro tento drobný diskomfort pochopení. Veřejnost zároveň prosíme, aby věnovala zvýšenou pozornost instrukcím k testování, které najde ZDE, a postupovala podle pokynů.

K testování je třeba si s sebou donést doklad totožnosti, kartičku pojišťovny a vyplněný a podepsaný Formulář k provedení antigenního testu pro veřejnost. Bezplatný antigenní test není možné provést u osob, u kterých neuplynulo více než 90 dnů od prvního PCR testu s pozitivním výsledkem nebo kterým byl v posledních 5 dnech proveden antigenní nebo PCR test s negativním výsledkem. Bezplatné antigenní testy hrazené z veřejného zdravotního pojištění je možné opakovat pouze jednou za 5 dnů.

Veškeré podrobnosti včetně Formuláře ke stažení a odkazů na rezervační systémy najdou zájemci ZDE.