Odběrová místa opět reagují na zvýšenou poptávku po testování prodloužením provozní doby

17. října 2020

Vysoké počty pacientů pozitivních na covid-19 opět zvýšily poptávku po testování. Některá odběrová místa Nemocnice Pardubického kraje nabízejí nejbližší volné termíny až na konec příštího týdne. Od pondělí tedy znovu navyšujeme kapacitu testovacích míst a prodlužujeme odběrové doby. Provoz odběrových míst je vázán na laboratoře, které aktuálně pracují na hraně svých kapacit. Situaci má brzy vyřešit nový přístroj.

Řidič, sestra a desítky pacientů. Mobilní odběrový tým Nemocnice Pardubického kraje najezdí i 500 kilometrů denně

16. října 2020

Pro pacienty indikované k odběru na koronavirus nebo pro samoplátce funguje v regionu několik stacionárních odběrových míst. Část pacientů však z různých důvodů na tato pevná odběrová místa přijít nemůže. Odběr vzorků od takových pacientů zajišťuje již od začátku léta mobilní tým Nemocnice Pardubického kraje (NPK), který v současné době k pacientům vyjíždí čtyřikrát do týdne.