Nadace Lenky a Romana Šmidberských

Jedním z partnerů, s nímž spolupracujeme už od roku 2018, je Nadace Lenky a Romana Šmidberských. Spolupráce nadace a NPK se soustředí především na aktivity v Pardubické nemocnici. Podporují transfuzní oddělení, přispěli na nákup izolátoru nukleových kyselin a v roce 2021 zaváželi na covidová oddělení nemocnice svačiny pro zdravotníky. 

 

Dosavadní společné aktivity: 

Darování krve

Nadační projekt darování krve vznikl v roce 2018, kdy se uskutečnila na začátku května jeho premiéra
s názvem Májové darování krve. Nadace tak zahájila tradiční setkávání jejích přátel a podporovatelů v měsíci květnu na transfuzním oddělení Pardubické nemocnice. Postupem času se Májové darování krve rozrostlo i o podzimní termín, tedy o Podzimní darování krve. Celkem již pod hlavičkou Nadace darovalo krev 113 dárců, z toho 26 prvodárců. 

 

Šek na nákup izolátoru

Vzhledem k mimořádnému období týkajícího se nouzového stavu vyhlášenému v důsledku pandemie covid-19 předala Nadace LR Pardubické nemocnici šek v hodnotě 100 000 Kč za účelem nákupu izolátoru nukleových kyselin pro oddělení klinické mikrobiologie, která vyšetřuje odebrané vzorky na přítomnost onemocnění covid-19. Další informace naleznete zde

Středeční nadační povzbuzení

S pandemií covidu-19 a s tím související zátěží na zdravotnický personál se Nadace rozhodla povzbudit zdravotníky na covidových odděleních Pardubické nemocnice prostřednictvím dovozu pravidelných středečních občerstvujících svačinek. Dvanáct covidových oddělení Pardubické nemocnice tak obdrželo každou středu po dobu tří měsíců svačinovou dobrotu. Ke Středečnímu nadačnímu povzbuzení se během březnových měsíců připojily i děti z Dětského domova v Pardubicích, které pro zdravotníky namalovaly anděly symbolizující jejich ochranu. Dalším jarním pozdravem od dětí byla malovaná sluníčka a jarní květy. Na Mezinárodní den ošetřovatelství přijely děti osobně a předaly zdravotníkům také vlastnoručně vyrobená srdíčka. Z předávání nadačního povzbuzení naleznete také video a fotogalerii.