Zaměstnanci nemocnic si zvolili své zástupce v dozorčí radě

Zaměstnanci nemocnic si zvolili své zástupce v dozorčí radě
31. března 2015
Dozorčí rada akciové společnosti Nemocnice Pardubického kraje již má kompletní složení. Na základě výsledků voleb v jednotlivých nemocnicích schválila Rada Pardubického kraje zbylé dva z šesti členů, kteří byli zvoleni z řad zaměstnanců. Dozorčí radu doplnili Marek Šisler a Jana Svojanovská.

„Současná legislativa to sice nevyžaduje, ale domnívám se, že je správné, aby v dozorčí radě byli zastoupeni zaměstnanci. Je to velmi užitečné jak pro zaměstnance, tak i pro kraj a celé zvládnutí procesu změn, kterými nyní nemocnice procházejí," prohlásil první náměstek hejtmana Roman Línek.

„Vzhledem k počtu zaměstnanců v Pardubické a v dalších čtyřech nemocnicích byl volební řád zajištěn tak, aby minimálně jeden ze zvolených zaměstnanců byl mimopardubický. Nakonec se ve volbách rozhodlo, že oba členové dozorčí rady za zaměstnance jsou z mimopardubických pracovišť," dodal Tomáš Gottvald, předseda představenstva a generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje.

Volba zbylých dvou členů dozorčí rady se uskutečnily v závěru února. Zaměstnanci vybírali z osmi navržených kandidátů. Nejvyšší počet hlasů získali laborant oddělení klinické biochemie Svitavské nemocnice Marek Šisler a zdravotně-sociální pracovnice Orlickoústecké nemocnice Jana Svojanovská. Již dříve byli jmenováni čtyři členové dozorčí rady.

Předsedou je poslanec a bývalý předseda představenstva nemocnic Pavel Havíř, místopředsedou je ekonom Ivan Pilip. Členy jsou zastupitelka Pardubického kraje a místopředsedkyně zdravotního výboru Věra Rybová a vedoucí odboru zdravotnictví Krajského úřadu Pardubického kraje Miroslav Gregor.

Další aktuality

Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

30. září 2022

S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.