X. Pardubické zdravotnické dny se zaměřily na současné trendy ošetřovatelství

29. května 2015
Odborná konference Pardubické zdravotnické dny slavila kulaté jubileum. Akce, kterou pořádala Pardubická nemocnice, se uskutečnila podesáté a těšila se velkému zájmu.

Přirozené porody, laboratorní postupy, péče o nemocné se stomií. A také třeba péče o duši nebo hodnocení spokojenosti pacientů. To je část témat, o nichž se hovořilo na jubilejní X. odborné konferenci Pardubické zdravotnické dny, která nesla podtitul „Současné trendy v ošetřovatelské péči, aneb kam směřujeme…“.

Uskutečnila se v pátek 29. května v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích a setkala se s velkým zájmem. Konference byla určena nejen pro všeobecné sestry, ale i pro další nelékařské zdravotnické pracovníky. V sále se sešlo kolem 150 účastníků z nemocnic a jiných zdravotnických zařízení z Pardubického kraje.

Celodenní zajímavý program nabídl celkem 19 přednášek a vystoupení zaměřených na současné trendy v ošetřovatelské péči a ve zdravotnictví, které nabídly řadu důležitých poznatků pro pracovní praxi. Většinu z nich připravily zdravotní sestry Pardubické nemocnice.Dvě sdělení přednesly i sestry z Orlickoústecké nemocnice a další dvě pracovnice Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

X. Pardubické zdravotnické dny pořádala Pardubická nemocnice ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Profesní odborovou unií zdravotnických pracovníků Čech, Moravy a Slezska. Záštitu nad akcí měl primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát.