X. Pardubické zdravotnické dny se zaměřily na současné trendy ošetřovatelství

X. Pardubické zdravotnické dny se zaměřily na současné trendy ošetřovatelství
29. května 2015
Odborná konference Pardubické zdravotnické dny slavila kulaté jubileum. Akce, kterou pořádala Pardubická nemocnice, se uskutečnila podesáté a těšila se velkému zájmu.

Přirozené porody, laboratorní postupy, péče o nemocné se stomií. A také třeba péče o duši nebo hodnocení spokojenosti pacientů. To je část témat, o nichž se hovořilo na jubilejní X. odborné konferenci Pardubické zdravotnické dny, která nesla podtitul „Současné trendy v ošetřovatelské péči, aneb kam směřujeme…“.

Uskutečnila se v pátek 29. května v Kulturním domě Hronovická v Pardubicích a setkala se s velkým zájmem. Konference byla určena nejen pro všeobecné sestry, ale i pro další nelékařské zdravotnické pracovníky. V sále se sešlo kolem 150 účastníků z nemocnic a jiných zdravotnických zařízení z Pardubického kraje.

Celodenní zajímavý program nabídl celkem 19 přednášek a vystoupení zaměřených na současné trendy v ošetřovatelské péči a ve zdravotnictví, které nabídly řadu důležitých poznatků pro pracovní praxi. Většinu z nich připravily zdravotní sestry Pardubické nemocnice.Dvě sdělení přednesly i sestry z Orlickoústecké nemocnice a další dvě pracovnice Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice.

X. Pardubické zdravotnické dny pořádala Pardubická nemocnice ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice a Profesní odborovou unií zdravotnických pracovníků Čech, Moravy a Slezska. Záštitu nad akcí měl primátor Statutárního města Pardubice Martin Charvát. 

Další aktuality