Vyrovnávací platby nemocnicím jsou nejnižší za poslední tři roky

11. září 2013
Zastupitelé Pardubického kraje posílili rozpočty jednotlivých krajských nemocnic dalšími vyrovnávacími platbami. Jedná se o dorovnání nákladů za plnění závazků veřejné služby. Nejvyšší částky putují do Litomyšlské a do Chrudimské nemocnice. „Měli jsme pro tento účel vytvořenou finanční rezervu v kapitole zdravotnictví, kterou nyní rozdělíme," informuje 1. náměstek hejtmana zodpovědný za zdravotnictví Roman Línek.

Vyrovnávací platby pro rok 2013 se v Pardubické krajské nemocnici zvýší o 540 tisíc korun na částku 56,7 milionu korun, v Chrudimské nemocnici o 12,3 milionu korun na částku 28,3 milionu korun, v Orlickoústecké nemocnici o 5,5 milionu korun na částku 14,7 milionu korun, ve Svitavské nemocnici o 12,2 milionu korun na částku 21 milionů korun a v Litomyšlské nemocnici o 17,4 milionu korun na 24,4 milionu korun. Letos tak vyrovnávací platby dosáhnou 145,1 milionu korun.

„Přestože se letos i v minulém roce vnější prostředí financování zdravotnictví radikálně zhoršilo, vyrovnávací platby kraje jsou nejnižší za poslední tři roky. Svědčí to o zvyšující se kvalitě řízení nemocnic," sdělil náměstek Línek. V loňském roce činily vyrovnávací platby 215,6 milionu a v roce 2011 dokonce 233,9 milionu korun.

Tiskové oddělení Pardubického kraje