V Nemocnici Pardubického kraje dostanou dárci krve nově poukázku s vyšší hodnotou

5. července 2023
Dárcovství krve je zpravidla bezplatné. I přes tento známý fakt se Nemocnice Pardubického kraje rozhodla o něco více namotivovat dárce a poskytnout jim jako odměnu za darování poukázky s navýšenou hodnotou, a to na 150 korun.

Doposud si dárci krve či plazmy, kteří zavítali na některé z pěti transfuzních oddělení Nemocnice Pardubického kraje, odnášeli kromě dobrého pocitu také poukázku na občerstvení v řádech několika desítek korun. To se od pondělí 10. července změní. Na transfuzních odděleních Pardubické, Chrudimské, Litomyšlské, Orlickoústecké i Svitavské nemocnice budou nově všichni dárci dostávat shodně poukázku v hodnotě 150 korun. Tato poukázka bude formou tzv. Gastro Passu, který lze uplatnit u celé řady partnerů (konkrétní partnery je možné vyhledat zde).

Noví dárci jsou vítáni

V České republice chybí dlouhodobě chybí zhruba 100 tisíc dárců. Není proto divu, že jsou dárci krve tolik potřební a noví vítáni, a to nehledě na krevní skupinu. Dárcem krve či plazmy se může stát každý, komu je mezi 18 a 65 lety, váží alespoň 50 kilogramů a neprodělal nebo netrpí závažnějším onemocněním. Podrobnější informace a kontakty naleznou zájemci na webových stránkách jednotlivých oddělení.