V Chrudimské nemocnici se bude možné očkovat proti onemocnění covid-19 bez registrace v úterý 1. února

28. ledna 2022
V Chrudimské nemocnici se bude možné v úterý 1. února 2022 nechat očkovat proti onemocnění covid-19 bez předchozí registrace. A to od 9 do 15.30 hodin.

Očkovací místo v Chrudimské nemocnici se v poslední době plnilo registrovanými zájemci. Stoupající poptávka začala výrazně převyšovat jeho kapacitu. Proto jsme se rozhodli vyjít jim maximálně vstříc a vyslat do Chrudimi posily v podobě mobilního očkovacího týmu z Pardubické nemocnice,“ vysvětlila ústavní epidemioložka a koordinátorka očkování v Nemocnici Pardubického kraje Lucie Bareková.

Očkovat bez registrace se zde mohou nechat lidé nad 16 let, tedy nikoliv děti. „V případě očkování bez registrace je potřeba počítat s časem navíc na nutnou administrativu a možnou kumulaci zájemců v danou chvíli,“ upozornila Lucie Bareková a zdůraznila, že očkovat se mohou přijít i ti, kteří se již zaregistrovali a čekají na přidělení termínu. Ten ani nemusí sami rušit.

Očkovací látka se aplikuje do ramene. Proto je vhodné volit oblečení, které umožní snadný a rychlý přístup k aplikaci vakcíny. S sebou je nutné mít občanský průkaz a průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny. Zároveň doporučujeme mít už dopředu vyplněné požadované formuláře, které se dají stáhnout na webových stránkách Nemocnice Pardubického kraje https://www.nempk.cz/informace/ockovani-proti-covid-19. Zde najdete i bližší informace k samotnému očkování.