Očkování proti covid-19

Očkování v Nemocnici Pardubického kraje

Na konci roku 2020 začalo v Česku očkování veřejnosti proti covidu-19. Nemocnice Pardubického kraje jako jedna z páteřních nemocnic českého zdravotnictví zřizuje ve všech svých zařízeních očkovací místa.


Základní informaceJak se registrovat?


 Informační leták – návod ke stažení

Registrace na očkování se spustila 15. ledna v 8.00. Od poloviny ledna bude rezervační systém vyhrazen pro prioritizované skupiny fáze 1 A, tedy například pro občany starší 80 let a vybraná povolání.

Možnosti registrace

Registraci k očkování a rezervaci termínu očkování praktických lékařů a dalších žadatelů z řad prioritizovaných skupin mimo zdravotníky Nemocnice Pardubického kraje provádí call centrum Pardubického kraje. Tento způsob organizace očkování zdravotníků by měl platit nejdéle do 22. ledna, pak by měl podle aktuálních informací vlády fungovat rezervační systém i pro tyto skupiny zájemců.

Co zatím o registraci víme?
 • Pořadí bude určovat rychlost přihlášení.
 • Zájemce nejprve na webu při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení (bezpečnostní opatření).
 • Poté bude třeba zadat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo a číslo a název své zdravotní pojišťovny, vybrat preferované očkovací centrum
 • Registrace a rezervace nemusí nutně proběhnout ve stejném termínu.
 • Až očkovací centrum vypíše první volné termíny, bude si je moci přihlášený zájemce rezervovat. 
 • Registrační systém ho upozorní v SMS a přijde mu další kód, kterým svou rezervaci potvrdí.
 • Termín podání druhé dávky vytvoří systém automaticky, bude možné ho upravovat.

Umístění očkovacích centerPardubická nemocnice
 • budova Krajského úřadu Pardubického kraje, sál Jana Kašpara, Komenského nám. 120, Pardubice
Chrudimská nemocnice
 • přízemí budovy monobloku, od hlavního vstupu do nemocnice vlevo (prostory ortopedické ambulance) – mapa 
Orlickoústecká nemocnice
 • přízemí budovy F – mapa 
Litomyšlská nemocnice
 • přízemí budovy N (monoblok, prostory neurologické ambulance) – mapa 
 • telefon +420 722 972 910
Svitavská nemocnice
 • Středisko kulturních služeb města Svitavy (Fabrika), Wolkerova alej 92/18, Svitavy

Co si vzít s sebou?


Po obdržení termínu očkování a výběru očkovacího místa si k samotnému očkování přineste s sebou občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Připravte si také seznam vámi užívaných léků. V případě, že patříte do některé z prioritizovaných skupin, přineste si s sebou také potvrzení zaměstnavatele, služební průkaz či lékařskou zpráva aj.

ZDE je ke stažení Dotazník před očkováním proti covidu-19, který pro urychlení procesu můžete vzít s sebou již vyplněný na očkovací místo.


Změna očkovacího místa nebo termínu


Pokud potřebujete změnit místo očkování, které jste vybral/a při registraci, anebo si přejete změnit termín očkování, který jste již zarezervoval/a, je to možné.

Pro změnu očkovacího místa je nutné vytvořit zcela novou registraci. Původní rezervovaný termín očkování je nutné zrušit prostřednictvím odkazu v potvrzovacím e-mailu nebo na infolince NPK či krajské infolince. Bez zrušení původního termínu nebude možné rezervovat nový.

V případě, že se nemůžete dostavit na očkování v rezervovaném čase a dni, změňte termín své rezervace prostřednictvím infolinky NPK či krajské infolinky.


Další informace


Očkování imobilních pacientů

Očkovací látky dostupné v současné době (Pfizer/BioNTech a Moderna) bohužel nejsou z logistických důvodů vhodné pro očkování osob v domácím prostředí. V případě imobilních pacientů, kteří se nemohou dostavit do očkovacího místa, Ministerstvo zdravotnictví ve shodě se Sdružením praktických lékařů a krajskými koordinátory doporučuje očkování těchto osob v době, kdy budou k dispozici očkovací látky, které nebudou tolik náchylné ke znehodnocení při přepravě a skladování mimo stav hlubokého zmrazení. Takovými vakcínami jsou např. AstraZeneca či Johnson&Johnson. Očkování tak bude probíhat prostřednictvím praktických lékařů podle individuálního stavu pacienta, nikoli přes Centrální rezervační systém. Lékař se s pacientem dohodne na nejvhodnějším způsobu očkování.

Pokud se tedy osoba ze závažných zdravotních důvodů nemůže dostavit do očkovacího místa, je pravděpodobné, že z logistických důvodů u ní nebude možné provést očkování vakcínami Pfizer/BioNTech či Moderna. Osoba by měla kontaktovat praktického lékaře a domluvit se s ním na postupu, který pro ni bude nejvhodnější. Objednání neproběhne přes Centrální rezervační systém. Více informací naleznete zde.