Očkování proti covid-19

Očkování v Nemocnici Pardubického kraje

Na konci roku 2020 začalo v Česku očkování veřejnosti proti covidu-19. Nemocnice Pardubického kraje jako jedna z páteřních nemocnic českého zdravotnictví zřizuje ve všech svých zařízeních očkovací místa.


Základní informaceJak se registrovat?


 Informační leták – návod ke stažení
Možnosti registrace
Jak na registraci?
 • Zájemce o očkování nejprve na webu pro registraci při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení (bezpečnostní opatření).
 • Poté bude třeba zadat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, telefonní číslo, název své zdravotní pojišťovny a vybrat preferované očkovací centrum.
 • Až očkovací centrum vypíše volné termíny, obdrží zájemce o očkování tzv. zvací SMS s PIN2. Tento kód přijde až po uvolnění volného termínu očkování, obvykle za několik dní, ale i týdnů po provedení registrace. 
 • Jakmile přijde PIN2, je možné vytvořit rezervaci termínu. Do formuláře je třeba zadat rodné číslo a opsat PIN2 ze zvací SMS.
 • Po vybrání termínu očkování by se mělo zobrazit potvrzení o platné rezervaci. Pokud byla vyplněna e-mailová adresa, příjde potvrzení také do e-mailové schránky. 

Možnost očkování bez registrace


Očkovací místa Nemocnice Pardubického kraje nabízejí dle aktuální kapacity možnost očkování bez předchozí registrace. Bez registrace je možné přijít v těchto časech:

 • Očkovací místo Litomyšlské nemocnice: pondělí 7.00–15.00, úterý 12.00–15.00, pátek 7.00–15.00
 • Očkovací místo Orlickoústecké nemocnice: všední dny 8.00–14.00
 • Očkovací místo Chrudimské nemocnice: všední dny 8.00–14.00 (mimo pondělí)
 • Očkovací místo Pardubické nemocnice: všední dny 8.00–14.00

Zájemce o očkovanání bez registrace musí být účastníkem veřejného zdravotního pojištění v ČR a musí být starší 16 let.


Umístění očkovacích centerPardubická nemocnice
 • očkovací místo nově přesunuto do areálu Pardubické nemocnice, do budovy č. 8 (1. patro, vstup ze strany od budovy č. 9) – mapa
 • e-mail: ockovani.PKN@nempk.cz
Chrudimská nemocnice
 • objekt před hlavním vstupem do budovy nemocnice (vstup umístěn v budově vrátnice z ulice Václavská) – mapa
 • e-mail: ockovani.CHN@nempk.cz
Orlickoústecká nemocnice
Litomyšlská nemocnice
 • očkovací místo nově přesunuto do 1. patra budovy P – mapa 
 • parkování v areálu nemocnice je po dobu provozu očkovacího centra na 1 hodinu zdarma
 • e-mail: ockovani.LIN@nempk.cz, telefon +420 722 972 910
Svitavská nemocnice

Co si vzít s sebou?


Po obdržení termínu očkování a výběru očkovacího místa si k samotnému očkování přineste s sebou občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Připravte si také seznam vámi užívaných léků. V případě, že patříte do některé z prioritizovaných skupin, přineste si s sebou také potvrzení zaměstnavatele, služební průkaz či lékařskou zpráva aj.

Očkovací látka se aplikuje do ramene. Prosíme, volte oblečení, které umožní snadný a rychlý přístup k aplikaci vakcíny.

Pro urychlení procesu očkování si můžete vytisknout, vyplnit a vzít s sebou na očkovací místo již vyplněný dotazník a informovaný souhlas:


Změna očkovacího místa nebo termínu


Pokud potřebujete změnit místo očkování, které jste vybral/a při registraci, anebo si přejete změnit termín očkování, který jste již zarezervoval/a, je to možné.

Pro změnu očkovacího místa je nutné vytvořit zcela novou registraci. Původní rezervovaný termín očkování je nutné zrušit prostřednictvím odkazu v potvrzovacím e-mailu nebo na infolince NPK či krajské infolince. Bez zrušení původního termínu nebude možné rezervovat nový.

V případě, že se nemůžete dostavit na očkování v rezervovaném čase a dni, změňte termín své rezervace prostřednictvím infolinky NPK či krajské infolinky.


Další informace 


Doočkování druhou dávkou Vaxzevria

Pacienti, kteří mají dostat druhou dávku vakcíny Vaxzevria a v daném termínu není tuto možné aplikovat u jejich praktického lékaře, mohou v Pardubickém kraji k doočkování využít očkovací místo v areálu Pardubické nemocnice (budova č. 8).

Pro doočkování je nutné se přihlásit na tomto odkaze.