Očkování proti covid-19

 

Očkování v Nemocnici Pardubického kraje

Na konci roku 2020 začalo v Česku očkování veřejnosti proti covidu-19. Nemocnice Pardubického kraje v současné době provozuje 2 očkovací místa, a to ve svých nemocnicích v Pardubicích a Ústí nad Orlicí.  Očkovací místa v Chrudimské, Svitavské a Litomyšlské nemocnici ukončila svůj provoz. Zájemci o očkování mohou nadále využít ostatních očkovacích míst provozovaných společností Nemocnice Pardubického kraje, nebo služeb praktického lékaře v daném regionu. 

Pro bližší informace o provozu jednotlivých očkovacích míst prosíme scrollujte níže.


Základní informaceOčkování druhou posilující dávkou (tj. celkově 4. dávkou) proti covid-19 je v tuto chvíli možné pro registrované zájemce nebo v systému tzv. walk-in, tedy bez objednání (provozní doby walk-in naleznete níže).
Druhou posilující dávkou se mohou očkovat osoby starší 18 let, a to za podmínky, že od předchozí posilující dávky uběhly minimálně 4 měsíce.

Upozorňujeme zájemce o očkování, že objednaní mají přednost před těmi, kteří chtějí využít možnosti walk-in.  


Očkovací centra NPK


Pardubická nemocnice

Očkovací místo provozované Pardubickou nemocnicí od 1. dubna očkuje každý třetí čtvrtek dopoledne, tedy 11. května a dále 22. června.

Očkování proti onemocnění covid-19 se na očkovacím místě v Pardubické nemocnici v budově č. 8 uskuteční naposledy 22. června. Poté bude v tomto centru očkování ukončeno. Po 22. červnu se bude očkování proti covidu-19 odehrávat v rámci provozu Centra pro cestovní medicínu a očkování  při infekčním oddělení (budova č. 17, 3. patro, ordinační hodiny v úterý a ve čtvrtek). K očkování bude nutné objednání dle instrukcí na stránkách centra zde

 • očkovací místo se nachází v areálu Pardubické nemocnice, v budově č. 8 (1. patro, vstup ze strany od budovy č. 9) – mapa
 • e-mail: ockovani.PKN@nempk.cz
 • typ vakcíny: comirnaty

Provozní doba

Dospělí:

objednaní:

Čtvrtek (22. června) 7.00–12.00

bez objednání (walk-in):

Čtvrtek (22. června) 7.00–12.00

Děti:

objednaní:

Čtvrtek (22. června) 7.00–12.00

 


Orlickoústecká nemocnice

Provozní doba

Dospělí:

objednaní:

Pátek 7.00–15.00

bez objednání (walk-in):

Pátek 7.00–15.00

Děti:

objednaní:

Pátek 7.00–15.00

V ojedinělých případech, kdy se vám nedostane očkování u vašeho registrujícího praktického lékaře, se můžete obrátit na níže uvedené lékaře. 

 • MUDr. Jiří Doleček, Mladkov 133, tel. 604 971 640
 • MUDr. Lenka Dejdarová, Jiráskova 212, tel. 465 420 534

 

Chrudimská nemocnice

Očkovací místo Chrudimské nemocnice ukončilo svůj provoz. Zájemci o očkování mohou nadále využít ostatních očkovacích míst provozovaných společností Nemocnice Pardubického kraje, nebo služeb praktického lékaře. 

V ojedinělých případech, kdy se vám nedostane očkování u vašeho registrujícího praktického lékaře, se můžete obrátit na níže uvedené lékaře. 

 • Sdružení ambulantní péče Pardubice, s.r.o., MUDr. Sylvie Špitálníková, Nádražní 548, Hlinsko, tel. 737 623 974
 • MUDr. Radoslav Svoboda s.r.o., Třemošnice, Seč, tel. 604 130 836
 • MUDr. Petr Michal, V Hliníkách 1482, Chrudim, tel. 604 938 049

 

Litomyšlská a Svitavská nemocnice

Očkovací místo v Litomyšlské a Svitavské nemocnici ukončilo svůj provoz. Zájemci o očkování mohou nadále využít ostatních očkovacích míst provozovaných společností Nemocnice Pardubického kraje, nebo služeb praktického lékaře. 

V ojedinělých případech, kdy se vám nedostane očkování u vašeho registrujícího praktického lékaře, se můžete obrátit na níže uvedené lékaře. 

 • PLINTI GEN s.r.o., MUDr. Jiří KluG, Svitavská 480/25 Moravská Třebová, tel. 461 352 394
 • MUDr. Irena Přichystalová, Bř. Šťastných 645, Litomyšl, tel. 461 614 634

 


Co si vzít s sebou?


Po obdržení termínu očkování a výběru očkovacího místa si k samotnému očkování přineste s sebou občanský průkaz a kartičku pojišťovny. Připravte si také seznam vámi užívaných léků. V případě očkování dětí ve věku 5-11 let vezměte prosím s sebou Zdravotní a očkovací průkaz dítěte. Děti této věkové kategorie je možné nechat naočkovat ve všech našich 4 nemocnicích kromě litomyšlské. Více informací o očkování nezletilých naleznete zde.

Očkovací látka se aplikuje do ramene. Prosíme, volte oblečení, které umožní snadný a rychlý přístup k aplikaci vakcíny.

Pro urychlení procesu očkování si můžete vytisknout, vyplnit a vzít s sebou na očkovací místo již vyplněný dotazník a informovaný souhlas:


Jak se registrovat?


 Informační leták – návod ke stažení
Možnosti registrace
Jak na registraci?
 • Zájemce o očkování nejprve na webu pro registraci při vstupu do formuláře zadá telefonní číslo, na které mu přijde PIN kód pro potvrzení (bezpečnostní opatření).
 • Poté bude třeba zadat jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, telefonní číslo, název své zdravotní pojišťovny a vybrat preferované očkovací centrum.
 • Až očkovací centrum vypíše volné termíny, obdrží zájemce o očkování tzv. zvací SMS s PIN2. Tento kód přijde až po uvolnění volného termínu očkování, obvykle za několik dní, ale i týdnů po provedení registrace. 
 • Jakmile přijde PIN2, je možné vytvořit rezervaci termínu. Do formuláře je třeba zadat rodné číslo a opsat PIN2 ze zvací SMS.
 • Po vybrání termínu očkování by se mělo zobrazit potvrzení o platné rezervaci. Pokud byla vyplněna e-mailová adresa, přijde potvrzení také do e-mailové schránky. 

Změna očkovacího místa nebo termínu


Pokud potřebujete změnit místo očkování, které jste vybral/a při registraci, anebo si přejete změnit termín očkování, který jste již zarezervoval/a, je to možné.

Pro změnu očkovacího místa je nutné vytvořit zcela novou registraci. Původní rezervovaný termín očkování je nutné zrušit prostřednictvím odkazu v potvrzovacím e-mailu. Bez zrušení původního termínu nebude možné rezervovat nový.