Rekonstrukce jednotek intenzivní péče ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje

Rekonstrukce jednotek intenzivní péče ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje
15. září 2022
Ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje rekonstrukce intenzivní péče a ARO. „Jde o modernizaci stávajících prostor, která umožní sdružení všech jednotek intenzivní péče do těsného sousedství. Díky tomu bude moct zdravotnický personál sdílet specializované vybavení a dojde ke zlepšení kvality poskytované péče,“ vysvětlil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Celkový aktuální počet lůžek intenzivní péče je v současné době 16. Rekonstrukce umožní, v případě potřeby, jejich navýšení na 19.

V současné době probíhají bourací práce

Stavba se odehrává za provozu nemocnice. „V současné době probíhají hlavně bourací práce. To s sebou samozřejmě přináší jistá provozní omezení. Naší snahou však je, aby dopady této rekonstrukce byly pro pacienty minimální. Jsme přesvědčeni, že dokážeme i díky podpoře a pochopení personálu zachovat vysokou kvalitu poskytované péče,“ ujistil Pavel Kunčák.

„Po ukončení rekonstrukce se do nového bude stěhovat interní a chirurgická JIP,“ upřesnil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice.

Projekt podpořený z programu REACT EU

Velkou devízou projektu, který byl finančně podpořen z programu REACT EU, bude rovněž usnadnění logistiky přepravy pacientů na operační sály a současně možnost pořízení nového vybavení nejen pro jednotky intenzivní péče, operační sály, ale i laboratoře.

Další aktuality

Pardubická nemocnice otevírá nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů

1. března 2024

Špičkové technologické vybavení, moderní prostředí a velký skok v kvalitě poskytované péče nejen pro krajské město, ale pro celý region. Necelé tři roky po podpisu smlouvy se v Pardubické nemocnici slavnostně otevřel nový pavilon urgentního příjmu a chirurgických oborů. Osmipodlažní budova s heliportem na střeše se stala dominantou nejen areálu Pardubického nemocnice.

Chirurgický robot je technika světové úrovně, říká přednosta Lukáš Sákra.

26. února 2024

„Pardubické nemocnici to přináší tu nejmodernější medicínu, která v současné době na světe je,“ říká o novém chirurgickém robotovi da Vinci Xi přednosta Chirurgické kliniky Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Supermoderním robotickým systémem je vybavený jeden z jedenácti operačních sálů nového pavilonu urgentního příjmu a chirurgických oborů. Robotická chirurgie je v Nemocnici Pardubického kraje naprostou novinkou, a i zkušení chirurgové se s ní musí několik měsíců učit pracovat. Technologie byla původně vyvinutá mimo jiné i pro vesmírné lety, říká v rozhovoru přednosta Lukáš Sákra.