Rekonstrukce jednotek intenzivní péče ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje

15. září 2022
Ve Svitavské nemocnici úspěšně pokračuje rekonstrukce intenzivní péče a ARO. „Jde o modernizaci stávajících prostor, která umožní sdružení všech jednotek intenzivní péče do těsného sousedství. Díky tomu bude moct zdravotnický personál sdílet specializované vybavení a dojde ke zlepšení kvality poskytované péče,“ vysvětlil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice Pavel Kunčák.

Celkový aktuální počet lůžek intenzivní péče je v současné době 16. Rekonstrukce umožní, v případě potřeby, jejich navýšení na 19.

V současné době probíhají bourací práce

Stavba se odehrává za provozu nemocnice. „V současné době probíhají hlavně bourací práce. To s sebou samozřejmě přináší jistá provozní omezení. Naší snahou však je, aby dopady této rekonstrukce byly pro pacienty minimální. Jsme přesvědčeni, že dokážeme i díky podpoře a pochopení personálu zachovat vysokou kvalitu poskytované péče,“ ujistil Pavel Kunčák.

„Po ukončení rekonstrukce se do nového bude stěhovat interní a chirurgická JIP,“ upřesnil náměstek léčebné péče Svitavské nemocnice.

Projekt podpořený z programu REACT EU

Velkou devízou projektu, který byl finančně podpořen z programu REACT EU, bude rovněž usnadnění logistiky přepravy pacientů na operační sály a současně možnost pořízení nového vybavení nejen pro jednotky intenzivní péče, operační sály, ale i laboratoře.