Představenstva nemocnic posílila o dva ekonomy

Představenstva nemocnic posílila o dva ekonomy
19. září 2013
Rada Pardubického kraje jmenovala 19. 9. dva nové členy představenstev pěti nemocnic akutní lůžkové péče, akciových společností Pardubická krajská nemocnice, Chrudimská nemocnice, Orlickoústecká nemocnice, Litomyšlská nemocnice a Svitavská nemocnice.

Členy představenstev se stanou od 1. října 2013 Josef Diessl a Petr Rudzan. „Touto personální změnou výrazně posílí ekonomická a manažerská role představenstev. Podařilo se nám získat odborníky, kteří mají bohaté zkušenosti z oboru i z řízení významných zahraničních firem. Věřím, že vhodně doplní odbornosti současných členů a vytvoří dobrý tým, který úspěšně propluje rozbouřenými vodami našeho zdravotnictví," komentoval doplnění představenstev 1. náměstek hejtmana Roman Línek.

Ing. Josefu Diesslovi je 54 let, vystudoval vysokou školu ekonomickou, pracoval mimo jiné v manažerských funkcích v průmyslu a financích, poté byl ředitelem pobočky zdravotní pojišťovny a ředitelem nemocnice. Věnovat se bude zejména akreditaci nemocnic, oblasti ošetřovatelské péče a controllingu zdravotní péče.

Ing. Petru Rudzanovi je 43 let, vystudoval obor ekonomika a IT, pracoval zejména v manažerských finančních a ekonomických pozicích v českých a zahraničních průmyslových společnostech. Logicky bude jeho hlavním posláním strategické řízení ekonomiky nemocnic.

Další aktuality

Rodiče nedonošených dětí jsou v Pardubicích součástí týmu zdravotníků

27. listopadu 2023

Zásadní změnou v přístupu k nedonošeným dětem a jejich rodičům prošlo jako první v České republice dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice, a to díky propracovanému systému mentoringu. Ten je základním principem česko-finského projektu Close Collaboration with Parents Training (úzké spolupráce s rodiči). Dvouletý tréninkový program končí, spolupráce s finskými zdravotníky pokračuje.