Představenstva nemocnic jednala poprvé v novém složení

11. října 2013
V Orlickoústecké nemocnici se ve středu 9. října sešla představenstva všech nemocnic Pardubického kraje. Poprvé v nich zasedli noví členové, pánové Ing. Josef Diessl a Ing. Petr Rudzan. V jeho úvodu dostali ředitelé nemocnic a ostatní členové představenstev podrobnější informace o možnosti čerpání finančních prostředků z evropských fondů na pořízení nového přístrojového vybavení nemocnic. Žádosti musejí být vypracovány do února 2015.

„Je to příležitost k technické obnově a zlepšení vybavení našich nemocnic. Nicméně o od tohoto záměru ke konečné realizaci ještě vede dlouhá s trnitá cesta. Shodli jsme se, že pro získání peněz z Evropské unie uděláme maximum," uvedl předseda všech pěti představenstev MUDr. Pavel Havíř.

Poté se konalo standardní jednání představenstev, jehož stěžejním bodem byla zejména diskuse nad další strategií vyrovnání se s ekonomickou situací v nemocnicích.

Zdenka Hanyšová Celá