Představenstva nemocnic jednala poprvé v novém složení

Představenstva nemocnic jednala poprvé v novém složení
11. října 2013
V Orlickoústecké nemocnici se ve středu 9. října sešla představenstva všech nemocnic Pardubického kraje. Poprvé v nich zasedli noví členové, pánové Ing. Josef Diessl a Ing. Petr Rudzan. V jeho úvodu dostali ředitelé nemocnic a ostatní členové představenstev podrobnější informace o možnosti čerpání finančních prostředků z evropských fondů na pořízení nového přístrojového vybavení nemocnic. Žádosti musejí být vypracovány do února 2015.

 „Je to příležitost k technické obnově a zlepšení vybavení našich nemocnic. Nicméně o od tohoto záměru ke konečné realizaci ještě vede dlouhá s trnitá cesta. Shodli jsme se, že pro získání peněz z Evropské unie uděláme maximum," uvedl předseda všech pěti představenstev MUDr. Pavel Havíř.

Poté se konalo standardní jednání představenstev, jehož stěžejním bodem byla zejména diskuse nad další strategií vyrovnání se s ekonomickou situací v nemocnicích.

Zdenka Hanyšová Celá

Další aktuality

Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

30. září 2022

S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.