Počítáme se stávajícím personálem nemocnic, řeklo představenstvo ve Svitavách

26. listopadu 2014
Počítáme s vámi. Jednoznačný signál ke své budoucnosti si vyslechli zaměstnanci Svitavské nemocnice. Vyslalo ho k nim budoucí představenstvo Nemocnice Pardubického kraje. Nástupnické organizace, která k 31. prosinci 2014 vznikne po sloučení pěti nemocnic s akutní lůžkovou péčí do jedné společnosti a která se poté zařadí mezi šest největších zařízení v zemi.

„Jedna velká společnost má mnohem větší potenciál než několik menších samostatných subjektů. Budeme partnerem, který nepůjde jen tak přehlédnout. A věřím, že se to pozitivně odrazí v kvalitě poskytované péče i v ekonomických výsledcích," prohlásil generální ředitel a člen představenstva Tomáš Gottvald při návštěvě Svitavské nemocnice.

Svitavy byly v úterý 25. listopadu 2014 čtvrtou zastávkou budoucího představenstva Nemocnice Pardubického kraje po zdravotnických zařízeních, která se již zakrátko stanou součástí nově vzniklé společnosti. Zdejší nemocnice výrazně mění svou tvář díky rekonstrukci pavilonu psychiatrie, zateplování hlavní budovy a dalším stavebním úpravám.

„V nové společnosti určitě chceme optimalizovat spektrum výkonů, i ve vztahu k jejich profitabilitě," pronesl generální ředitel Gottvald po prohlídce jednotlivých oddělení Svitavské nemocnice.

Ve svých záměrech představenstvo počítá se stávajícím personálem, což potvrdilo při neformálním setkání se svitavskými primáři a staničními sestrami. „Chceme udržet kvalifikované odborníky," prohlásil generální ředitel Gottvald. „Nečekejte od nás žádné dramatické změny ve zdravotní oblasti pro rok 2015. Restrukturalizace v našem kraji již proběhla v minulosti, kdy byla zrušena akutní lůžková péče v některých nemocnicích," dodal další člen představenstva Vladimír Ninger.

Novinky přinese organizační struktura společnosti. Na činnost sester bude dohlížet ředitelka ošetřovatelské péče, která vzejde z výběrového řízení stejně jako ředitelé nemocnic v Pardubicích a v Chrudimi. Vznikne i kolegium krajských odborníků v jednotlivých oborech. „Chci, aby si je vybrali sami primáři ze svých řad," poznamenal člen představenstva Ninger.

Změny již probíhají v podpůrné administrativně-správní oblasti. „Tuto část musíme lépe zorganizovat. Zatím to byl mix různých činností. Chceme z každé nemocnice vybrat to nejlepší, aby celek fungoval lépe s maximální efektivitou," naznačil třetí člen představenstva Petr Rudzan.