Pardubičtí hokejisté na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice

Pardubičtí hokejisté na dětském oddělení Orlickoústecké nemocnice
22. října 2013
Již počtvrté v posledních letech navštívili pacienty dětského oddělení hokejisté oblíbeného pardubického „Dynama" - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. Brankáře Dušana Salfického, kapitána týmu Václava Kočího a legendu pardubického hokeje Vladimíra Martince uvítali zpívanou zdravicí žáci ZUŠ Týniště nad Orlicí. Přestože se týmu daří (v současné době je na druhém místě extraligové tabulky), nabídli jsme hráčům posilu - sestru Obroučkovou, která si pro své hokejové angažmá zvolila pseudonym sestra Hašková.

Brankářská výstroj jí sice slušela, ale nekoordinovanými pády ve snaze lapit letící touš se o slibně zahájenou kariéru u ledu připravila. Zklamaně odletěla nabídnout své služby do NHL. Do besedy se pak zapojili kromě pacientů tradičně i děti ze ZŠ Komenského a dorostenci z ústeckého stacionáře. Na závěr proběhla autogramiáda a fotografování. O foto s oběma ztepilými hráči byl zvláště mezi školními dívkami veliký zájem.

Poděkování za zprostředkování akce i dlouholetý sponzoring našeho oddělení patří manželům Šudovým, kteří předali primáři Luďku Rybovi peněžitý šek na podporu dětského oddělení.

Kolektiv dětského oddělení Orlickoústecké nemocnice

Další aktuality

Před lékárnu Pardubické nemocnice se vrací 17 parkovacích míst

30. září 2022

S úpravou náměstíčka před nemocniční lékárnou se opět o něco navýšil počet parkovacích míst v nemocnici. Zároveň se do tohoto prostoru vrací doprava, a to od soboty 1. října. Stavební práce, které přístup na náměstíčko omezily, jsou hotové, a tak bude znovu možné využívat i hlavní vjezd do nemocnice z ulice Kyjevská. Vjezdový režim bude stejný jako před omezením.